Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás lenne ez? Mit...

Szorongás lenne ez? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A következő a helyzet.

Lassan már minden nap rosszul vagyok, hányingerem van, fáj a torkom, a fejem. Ha bármelyik tünet előjön akár külön akár egybe, már attól félek hogy jajj nehogy beteg legyek nehogy úgy keljek fel másnap. Este elalvás előtt már gyomorgörcsöm van, úgy félek ettől. Ha (nagynehezen) sikerül elterelnem a gondolatomat akkor tök jól vagyok. Azt érzem hogy alapvetően a betegségről való gondolat okoz félelmet, és a velejárói (hányás, gyengeség). Tudom, tudom senki sem szeret betegnek lenni (nyilván!), de én ezt érzem.


Ez szorongás már? Okozhat a szorongás ilyen fizikai tüneteket? Valakivel történt már ilyen?


Kérlek csak segítő válaszokat írjatok.


Pszichológuson is gondolkodtam de jelenleg egyetem mellett nem nagyon tudom magamnak megengedni, így más módszerhez kéne fordulnom egy ideig, de dolgozom azon hogy el tudjak menni majd. :))



2023. szept. 7. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem okozhat a szorongàs fizikai tüneteket. Màr csak abból is látszik hogy azt írtad ha elfoglalod magad akkor jobban vagy.Mivel a pszichológust jelenleg most nem engedheted meg magadnak, azt javaslom próbàld mindig lekötni magad és amint jön egy ilyen gondolat,azonnal "űzd el" és gondolj valami pozitív dologra vagy emlékre.Nézz egy jó filmet , találkozz a barátaiddal,olvass ,játsz a hàziállatoddal stb. Én màs okból szoktam szorongani, de azt tapasztaltam minnél jobban ezen kattogok annál inkább szarul vagyok.Illetve pontosan miért félsz ennyire a betegségektől?Szerintem valahogy tudatosítsd magadban ha beteg leszek sem történik semmi, mert úgyis meggyógyulok!
2023. szept. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, megfogadom mindenképp!


Igazából a betegségek velejàróitól félek ( hányás, hányinger, gyengeség), illetve attól hogy pont akkor leszek beteg mikor van mondjuk egy fontos programom. Illetve, félek hogy mások előtt leszek rosszul, nyilvánosan

2023. szept. 8. 05:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, melyik egyetemre jársz? Nincs ott mentálhigiénés tanácsadás?

Szerintem nézz utána, ha van elmehetsz akár oda is

2023. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A félelem úgy szűnik meg, ha kipróbálod. Betegedj meg, szalassz el egy programot.

Utána garantáltan nem fogsz ettől félni többet.

En pl a vaddisznóktól rettegtem, de durván. Egészen addig amíg belefutottam egy hatalmas kocaba és a szamtalsn kismalacába. Felfutottam egy fára és megvártam amíg elmennek. Azota nincs baj. Bele kell kerülni a szituációba és akkor rájőssz, h nincs baj.

Most nem arról beszélek, h vki fél leugrani egy 10 emeletes épületről...

2023. szept. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Menj orvoshoz.Az a biztos.
nov. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj sportolni. Én is rengeteget szorongtam, szeptember óta heti 3 órát ugrálok, táncolok, most már jó ideje nem volt semmi szorongásrohamom.
dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!