Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyomorszáj tájéki enyhe...

Gyomorszáj tájéki enyhe fájdalom illetve puffadásérzet,mi lehet ez? (Többi lent.)

Figyelt kérdés
Tegnap estétől elkezdett fájni a gyomorszájam illetve a hasam bal oldalának (köldöktől medencecsontig tartó része.) Nem egy intenzív fájdalom amit ne lehetne elviselni, de azért valamelyest a napi tevékenységekben akadályoz,vagyis inkább kellemetlen. Vakbélgyulladásra azért nem gondolok mert pont,hogy csak a has jobb oldali tájékánál nem volt egyáltalán fájdalom,illetve hasmenés és hőemelkedés sem jelentkezett. Azért teszem fel itt a kérdést mert eddig ilyet nem tapasztaltam és segítségkéréssel fordulok hozzád/hozzátok,hogy esetleg mi lehet ez,akinek volt tapasztalata hasonló érzésben mi lett? (Az oka,hogy a mentális egészség rovatban teszem fel a kérdést az, hogy az elmúlt hetekben sok stresszes dolog/szituáció ért és sokszor volt szorongás ami azóta kezelve lett,nem tudom ez számít-e?(!)

2023. szept. 7. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorsav. Stressztől is lehet. Rennie rágó tablettát próbáld ki, illetve kevesebb szénsavas ital és kevesebb fűszeres étel.
2023. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm a tanácsod! Azért is gondoltam pszichoszomatikus tünetre, mert mikor borogatást tettem a szóban forgó részre, illetve masszíroztam picit jobb lett, csak aztán egy picivel később visszajött ugyanoda. Étvágyammal nincsen gond, bár azzal volt az elmúlt hónapokban, enyhe pánik miatt, az azóta mérséklődött jóval.
2023. szept. 7. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanilyen volt, ilyen furcsa leirhatatlan érzés, fél éven keresztül. Szedtem reggelente apofamotidint, amit az orvos írt fel, de aztán már túlzásba lett tolva és amiatt fájt másképpen, azt abbahagytam fokozatosan és azóta jó. :).


Persze más is lehet a háttérben én csak saját tapasztalatot tudok írni, hogy hasonló tünetekkel nekem mi volt.


De mivel még nem hosszú távú dolog ezért nem kell parázni. Rennietől semmi bajod nem lesz egy próbát megér

2023. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap reggel mindenképpen veszek egyet! Ahogy gondolkodtam amúgy az elmúlt napokon durvább stresszhelyzetekkor előjött már pár napja is de az elmúlt mindig, úgy látszik mostanra jött ki minden :/ ! Örülök, hogy neked elmúlt.
2023. szept. 7. 21:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Neked is elfog. Fel a fejjel.
2023. szept. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Lehet felborult a bélflórád és attól érzed úgy mint ha a beled fájna
2023. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez is lehet, báűr kipróbáltam az előző válaszoló tanácsára a Rennie-t, segített. Szóval valószínűleg sav lesz az, bár nekem is ajánlották a Normaflore-t.
2023. szept. 10. 18:47
 8/9 A kérdező kommentje:
*bár
2023. szept. 10. 18:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Normaflore sose árt, bár nincs köze a gyomorszájhoz, sem a gyomorhoz.


Ha hatott a rennie akkor érdemes haziorvos menni és savlekötőt felirni, aztán szedni amíg nem rendeződik.

2023. szept. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!