Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkahelyi stressz forrásának...

Munkahelyi stressz forrásának megkeresése? Kinek mi segített?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el dolgozni és szerencsére olyan a munkám, hogy nem kell hazavigyem - sőt, nem is tudnám igazán.

Különösebben nem is stresszes, vagy legalábbis ott helyben nem tűnik annak, ösztönösen jön minden.


Van természetesen felelősség, ami ijesztő belegondolva, de mikor ott helyben vagyok akkor nem tűnik vészesnek.


Minden hétköznap kicsit gyomorgörccsel megyek munkába, viszont ott meg könnyedén eltelik az idő, szeretem amit csinálok.

Aztán jön a hétvége, szombaton megpihenek, majd vasárnap úrrá lesz rajtam a pánik és úgy érzem a munkahely miatt van - mert más egyéb annyira nem változott az életemben. Viszont fogalmam sincs miért görcsölök rá a munkára így egy nap kihagyás után + reggelente.


Hogyan deríthetném ki az okát miért félek és görcsölök ha közben ott helyben nem érzek stresszt vagy pánikot?



2023. szept. 10. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az életedben bekövetkező változás, maga a tény hogy dolgozol, már felnőtt vagy stb. váltja ki ezt a szorongást? Ugyanezt érzem én is, friss diplomával most vagyok az első munkahelyemen, rengeteg minden kavarok bennem és félek is egy csomó mindentől. Gyomorgörcs stressztünetek minden van. Ez egy természetes életkori krízis. Nem lehet hogy ez van benned is?
2023. szept. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Egy munkahely mindig megfelelési kényszert szül. Ez pedig lápalázat okoz. Mondok egy példát. Fiatal koromban zenész voltam. Az akkori rendszer nem engedett több zenekart működni, konkurenciától tehát nem kellett tartanunk. Mégis minden szombat este bennem volt a drukk. No, most te is így vagy. Minden stresszt úgysem tudsz kizárni, legyen ez a legnagyobb, akkor nincsen baj.
2023. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!