Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek egy borderline...

Hogyan segítsek egy borderlineos emberen?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy sráccal a neten akit nagyon megkedveltem (22 éves). Mint kiderült borderlineos. Szerettük volna ha több lesz köztünk mint barátság, de úgy érzem nem tudom őt jól mentálisan kezelni, a dühkitöréseit, a szélsőséges álláspontjait...stb.

Az a baj, hogy szentimentális ember vagyok. Gondolkoztam hogy bevonom őt a mindennapjaimnan, de még csak találkozni sem akar.


Legtöbben azt mondják, csak szimplán hagyjam őt, mert nagyon össze tud engem törni, de szeretnék neki segíteni vagy akár csak támogatni, hogy jobban legyen.


Nagyon tehetetlennek érzem magam. Nem tudom mit kellene tennem, hogy mindenkinek jó legyen? Vagy tudok egyáltalán mit tenni?


Jó lenne ilyen siker sztorikat is hallani.


Előre is köszönöm a valaszokat!



2023. szept. 13. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Mit takar a borderline?
2023. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Itt olvashatsz róla.

2023. szept. 13. 17:19
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Uhh ez nagyon nehéz dolog.Neki is nehéz,és akiket ismer azoknak is.

Ha mindenképp mellette akarsz maradni akkor támogasd,próbáld megérteni őt.

Szerintem ennyit tehetsz

2023. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Ma az a divat, hogy minden neveletlen kis viselkedés zavaros borderline-kéne diagnosztizálja magát, mert azt hiszik, hogy ez majd mentesíti őket a felelősség alól, ha valamit elrontanak és így akarnak figyelmet kapni, hogy sajnáltatják magukat...

Te pedig tipikusan az az éretlen kislány vagy akinek a "megfoghatatlan" pasi kell mert ettől izgi ugyebár. Normális emberrel meg szóba sem állsz mert az unalmas. Majd kinövöd.

Először magadon segíts és ne pazarold az időd ilyen emberekre. Nem akar találkozni, nem tudod kezelni a dühkitöréseit, "szélsőséges álláspontjait"??? Ez vicc.. Aztán pont az ilyenekből lesznek később a családon belüli erőszakoskodók, a hozzád hasonlók meg sajnáltatják magukat, hogy bántalmazó kapcsolatban élnek. Hát ez az oka.

2023. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
borderlineként*
2023. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Szakember sem tud rajtuk segíteni. Személyiségzavar, újra kellene kezdeniük az életüket az első naptól. Vagy a fogantatástól. Nem való nekik semmiféle társas kapcsolat, párkapcsolat meg főleg nem. Ne akarj megmentőt játszani, ő ilyen. Te sem tudnál más lenni mint amilyen vagy.
2023. szept. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Úgy kell kezelni, mint mást:

Ha nem vesz figyelembe, többet nem kell szóbaállni sem vele. Hogy ez a vonat már elment.

Előbb utóbb talán belátja, hogy oda kéne figyelni arra akinek ő fontos. Hogy leessen neki, hogy változtatnia kell és neki kell tennie azért, hogy az a valaki ne tűnjön el.

Ha tudja, hogy akinek ő fontos és számíthat rá, nem alapból jár neki, hogy nem az az alap, hogy a hangulata alapján más pattan. Meg kell tanulnia, hogy az a valaki nem vár rá örökké, hogy neki, saját magának is legalább annyit tennie kell érte és foglalkoznia kell a személlyel.

Akkor lehet, hogy a homlokára csap, hogy hátha még időben van: ő, saját maga. Neki kel másokat komolyan vennie.

Ahhoz viszont úgy kell bánni vele, mint mással. Különben sose derül ki neki, hogy csak rajta múlik, hogy ne a hangulata határozza meg, hogy mással foglalkozik-e éppen. Hülyén hangzik, de legyen egy kis kötelességtudata más irányában!

Ha csak akkor keres, amikor épp olyanja van, akkor orra kell esnie!

Csak rajta múlik, mit kap vissza mástól. De ezt nem tanulta meg és nem is fogja, ha mindig az ő hangulata határozza meg a kapcsolatotokat. Neki kell tennie a saját javulásáért! Neki kell rád figyelnie akkor is, ha épp nincs hangulata rád. Nem egy kiszolgáló személyzet vagy, akinek idomulnia kell hozzá. Nem kell többet beszélni sem vele, ha épp olyanja van, akkor sem! Nemhogy mást. Nem fogja enélkül fel, hogy ő, csak az ő hozzáállása tehet róla, ha eltűnnek körülötte azok, akik fontosak.

2023. szept. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Ne akarj megmentősdit játszani. Nem a borderline-t degradálom le, viszont, ha a srác találkozni sem akar veled, így nehéz. Volt szakembernél, vagy neten olvasott utána és ebböl gondolja? Gyakran egy személyiségzavarhoz társulhat más mentális zavar is. A borderlineból sem mindegy , hogy milyen szintű, önkárosító , agresszív is lehet. Mióta tart ez köztetek?
2023. szept. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom pontosan honnan, ezekről a dolgokról nem szeret túl sokat beszelni, de így idő elteltével a sok elhintett információkból kiderültek a dolgok. De lassan lesz egy éve, hogy beszélgetünk, talán volt 2-3 hónap kihagyás mikor már nem birtam és mondtam, hogy engedjük el egymást. De most megint itt vagyunk...
2023. szept. 16. 15:45
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
El fog tűnni megint, ha épp olyan kedve van. Meggyőződése lesz, hogy ez a normális, örülj, amikor épp van és ráér és kész...
2023. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!