Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenkor normális a hallucináció?

Ilyenkor normális a hallucináció?

Figyelt kérdés

Általában úgy szoktam elaludni,hogy a telefonomat nyomkodom és addig nyomkodom amíg le nem csukódnak magától a szemeim és ilyenkor mikor csukódnak le a szemeim akkor a telefonomon olyanokat látok amik nincsenek is ott,akkor volt hogy a telefonom kijelzője lezárt és a full feketeséget nyomkodtam,mert beképzeltem azt hogy valamit csinálok rajta.

Akkor pl. vissza szeretnék valakinek írni akkor össze vissza betűket kezdek el nyomkodni.

Normális ez?



2023. szept. 14. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elalvásnál teljesen oké az ilyen állapotokat "hipnagogikus hallucináció"-nak nevezzük. Én például valamikor egy hatalamas csattanás szerűt hallok kb évente párszor. Valakinek alvásparalízise van, az nem egy szép élmény viszont.


A narkolepsziásoknál gyakoribb a hypnagogikus halluciációk előfordulása.

2023. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen normális. Ilyenkor az agyunk sok mindent oda tud képzelni.

Kedves első válaszoló. Ez a hangos csattanás nálam is van évente párszor. Elalvás után fordul elő, és fel is riadok rá.:D

2023. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!