Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki ilyen mértékben telefon...

Valaki ilyen mértékben telefonfüggő?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy krvàra telefonfüggő lettem,ami már az életemre eszméletlenül kihatással van az életemre,egyre jobban csúszok le gyűlnek a problémák ami megoldásra várnak,szociális életem szinte màr 0 stbstb.

Napi szinten 10 óra simán megvan,ami borzasztóan sok.

Tudom hogy nagyon nem jó de egyszerűen az az èrzésem hogy lemaradok valamiről,valami fontosról, valami viccesről stb.Ebből kifolyólag lelkileg kivagyok hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen semmirekellő hogy 0 önkontrolom van,pedig egy baromira céltudatos,tervekkel teli ember voltam/lennék.


Volt màr valaki hasonló helyzetben vagy van és talált rá megoldást??;)



2023. szept. 17. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából most én is ebben vagyok, telefonnal kelek,fekszek kb...napközben is nehéz letenni.. nincs életem azt érzem!
2023. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megfogod az okostelot, kidobod az ablakon, de elobb a SIM kartyat megtartod, nem valami xiaomi kinai sz*rt ami lopja a szemelyes adataidat, fotoidat, lokaciodat, es veszel egy regi nyomogombos nokia dual simes telot 20 - 25 ezerert (igen ilyen arkategoriaban vannak tobbnyire) es megtanulsz ujra allando telozas nelkul elni.


Lehet paranoiasnak hivni, de ha ismerned kinat akkor tudnad hogy mi van ott. Itt egy brit srac aki kinaban elt, csak del afrikabol el kellett menekulnie es kinaba ment, kb ott elt evtizedeket. https://www.youtube.com/@serpentza

2023. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 és te próbálsz ellene tenni?sikerül?;)
2023. szept. 17. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, semmit nem teszek ellene...
2023. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én töröltem a regisztrációimat a közösségi médiákról és TIKTOK-ról, és mellette az applikációt is.


Egyedül a facebook-on vagyok fent, hogyha valami ismerős írna akkor el tudjon érni, de ennyi.


Én is el tudtam tölteni órákat azzal, hogy tiktok videókat néztem, vagy vadidegen emberek instagram posztjait néztem. Még ha jól szórakoztam is rajta, tehát nem kényszerből csináltam temérdek időt elkúrtam rá.


Mellette meg a kötelességeimet, mint pl.: tanulás háttérbe húzódtak, ami miatt szorongtam, hogy ennyire semmirekellő vagyok.


Ezt szerintem mindenkinek fel kell ismernie és cselekedni kell. Vagy tudatosan lecsökkenteni.


Egyébként, ha nem használod őket 1-2 hét után már kb. eszedbe se jut. Amíg rendszeresen a napi rutinod része, addig megmarad.


Én ezért is döntöttem így, hogy letörlöm és egyáltalán nem használom, így már eszembe se jut kb.

2023. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 és nem volt olyan érzésed hogy lemaradol dolgokról?pl hogy pont azt nem fogod látni ?

Tudom hogy ez szörnyű de nekem ez van amit próbálok leküzdeni de krva nehéz


(Tiktokot azt már énis réf letöröltem de az instát meg a youtubeot rengeteget használom)

2023. szept. 18. 19:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Már miről?

Idegenek reggelijéről, amit kiposztolnak? Vagy mire gondolsz.


Kívülről olvasva hülyén hangzik, de kb. ennyi a közösségi média.


Saját életünket kell élni.

2023. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként teljes mértékben igazad van,irigylem hogy eljuttál arra a szintre hogy ezt így látod,ez lenne nekem is a cél


Én pl a youtubeon a tras videokra vagyok ràfüggve ,instán meg bizonyos "emberek képeire és életére vagyok "(inkább népszerűbb személyek)


Tehát igen nálam ez a valóság tudom hogy hülyén hangzik meg baromira szomorú de jelenleg ez van amitől nem nagyon tudok megszabadulni.Itt derül ki az önkontroll hiánya;*(

2023. szept. 18. 20:23
 9/9 anonim ***** válasza:

A covid miatt nem tudtam dolgozni nagyon súlyos telefon függő vagyok évek óta

Mely depresszióban csak ez maradt

Kiút max egy normális élet lenne

2023. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!