Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik Bibliai ige ez?

Melyik Bibliai ige ez?

Figyelt kérdés
A Bibliában van egy ige aminek a lényege az, hogy amekkora most a szomorúság/fájdalom, annál is nagyobb boldogság jön majd. Kerestem, de csak a Róma 8:28at találtam, ez hasonló de nem ez az amit keresek. Melyik lehet ez?

2023. szept. 24. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy az Újszövetségben van ez? Vagy nem tudod ezt biztosan? Fura, hogy a mentális egészség kategóriába raktad, de ha tényleg van ilyen verse a Bibliának, akkor megértem, mert sokaknak használhat, és én is kíváncsi vagyok rá, hogy hol lehet, utána is nézek-kérdezek olyanoknál, akik érthetnek hozzá, hiszen sokaknak adhat erőt!
2023. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez egyáltalán nem erről szól. Jelenések 21:4?
2023. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy pontosabban fogalmazzak, konkrétan ez van benne (amit leírtam) csak persze máshogy fogalmazva, de hasonlóan
2023. szept. 24. 19:08
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
3 éve tanulmányozom a Bibliát, de én ilyenre nem emlékszem, persze ettől még lehetséges, hogy van. Ha valaki tudja, akkor írja le, engem is érdekelne.
2023. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia Kérdező. Nem tudom pontosan mire gondolsz, de az a lényeg és egy a lényeg, hogy a világ sóvárogva várja Jézus eljövetelét, visszajövetelét az Ő királyságát, uralkodását, mert akkor lesz teljes boldogság és megelégedés és örök élet.


Rm.8,19. Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.

Jel.20,6. Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.

Jel.22,7. Ímé eljövök hamar. Boldog, a ki megtartja e könyv prófétálásának beszédeit.


A boldogság beteljesedése.

2023. szept. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Mt.5,4. Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

Mt.5,10. Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Lk.6,20. Ő pedig felemelvén szemeit az ő tanítványaira, monda: Boldogok vagytok ti szegények: mert tiétek az Isten országa.

Lk.6,21. Boldogok ti, kik most éheztek: mert megelégíttettek. Boldogok ti, kik most sírtok: mert nevetni fogtok.

Lk.16,25. Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

Mt.19,30. Sok elsők pedig lesznek utolsók, és sok utolsók elsők.

Mt.20,16. Ekképen lesznek az utolsók elsők és az elsők utolsók; mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak.

2023. szept. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mt.6,19. Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;

Mt.6,20. Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.

Mt.5,12. Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.

Mt.6,1. Vigyázzatok, hogy alamizsnátokat ne osztogassátok az emberek előtt, hogy lássanak titeket; mert különben nem lesz jutalmatok a ti mennyei Atyátoknál.

Mt.6,2. Azért mikor alamizsnát osztogatsz, ne kürtöltess magad előtt, a hogy a képmutatók tesznek a zsinagógákban és az utczákon, hogy az emberektől dícséretet nyerjenek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.

Luk.6;

32. Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik.

33. És ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik.

34. És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

35. Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

36. Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

2023. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!