Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha valakit...

Mit lehet tenni, ha valakit gázlángolnak a pszichiátrián?

Figyelt kérdés

Ha valakinél már egyetlen alkalom után (járóbeteg ellátás) egy súlyos mentális betegséget diagnosztizálnak, amely után hiába állítja magáról az illető, hogy nem beteg, valószínűleg senki sem fog hinni neki. Az antipszichotikumokat is visszautasítja, ezt szintén ráfogják a betegségére, ezek miatt a végén már az illető is kételkedni kezd a saját ítélőképességében.


Ilyenkor érdemes egyáltalán a betegjogi képviselőhöz fordulni, vagy inkább másodvéleményt kellene kérni magánellátásban?



2023. szept. 27. 21:22
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
98%
Nyilvánvalóan másodvélemény, nem kell ahhoz mentális betegségnek lenni, minden súlyos és nem tetsző diagnózisra vonatkozik. De a pszichés betegségeknek része, hogy nincs betegségbelátásuk.
2023. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
87%
Tobb skizofren ismerosom van, akik azt hiszik, gazlangozzak oket, mert sajat maguk keptelenek latni, hogy csak hallucinalnak, paranoidak, es tevkepzeteik vannak. Te sem fogsz hinni soha senkinek.
2023. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
32%
Kell neked ilyen szarokra járni, utána már lemosni se tudod magadról hogy dilis vagy! Ettől még lehetsz az!
2023. szept. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
37%
Gázláng, ez olyan mint a nárcisztikus vagy áldozathibáztatás, mindig lesz egy divat szakzsargon szó, amit rá lehet sütni másokra, ha az illető kénytelen felfogni és beismerni a hibáit.
2023. szept. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

#2: Pont ez a probléma, hogy nincsenek hallucinációk, téveszmék, ennek ellenére lett felállítva a diagnózis.


#3: Evészavar miatt lett felkeresve a pszichiáter, sajnos nem tudtam, hogy ez lesz belőle.

2023. szept. 27. 22:38
 6/47 anonim ***** válasza:
78%
Skizofrénia vagy mi? Miből vonta le? Csak abból tud dolgozni, amit a páciens mond neki. Ez te vagy? Mert gondosan kerülöd a személyragokat.
2023. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
31%
Olyan nincs hogy valaki evészavarral megy be és "skizofrénként" jön ki, vagy igen? Hova jársz te egyáltalán? Miért nem dietetikushoz mentél? OH MAN!
2023. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

#6: Igen, skizofrénia a diagnózis. Azután írta a kezelési lapra, miután közöltem, hogy nem merek enni a fertőzéstől való félelem miatt. (ez még mindig fennáll, de már rávettem magam, hogy egyek pl. éttermekben)


#7: SZTK pszichiátriai szakrendelésre mentem. Nem tudom dietetikus miben segíthetett volna, pszichés alapú evészavar.

2023. szept. 27. 22:52
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem inkább fertőzésfóbiának tűnik, de nem vagyok orvos. Ha nem hallucinálsz, nem vagy szétesett, stb., nem tudom, hogy jutott az orvos ilyen következtetésre. Ez riasztó.
2023. szept. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Inkább valami OCD gyanús balhé! Azok félnek a fertőzésektől, meg ilyen rituális megszokásaik vannak a kényszeresség miatt.


Kényszerneurózis, így is hívják.

2023. szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!