Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 évesen mennyire gyakori...

18 évesen mennyire gyakori öngyilkosság?

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 19:27
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ milyen egyéb mutatók vannak
2023. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
3%
Nem tudom, hogy ki vagy mi vezet statisztikát az öngyilkosokról, ha lenne is ilyen, akkor sem hiszem, hogy közhírré lenne téve, nem véletlenül, és az első is jól válaszolt.
2023. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
25%
18 évesen elég ritka, ilyen idősen maximum egyszer lesz öngyilkos az ember.
2023. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
89%

Vannak ilyen tanulmányok, már hogy ne lennének? És általában pont a szuicid hajlamokat kezelő szakemberek és prevenciós szervezetek írják össze őket.

Attól hogy a szőnyeg alá söpröd, még nem lesz kevesebb, sőt.


Meg szerintem nem kell különösebben atomfizikusnak lenni, hogy az ember kikövetkeztesse mi vezet ilyesmihez.


Pl 18 körül: szegénység, kisebbségi identitás (etnikai kisebbség, krónikus betegségek és testi fogyaték, személyiség zavarok és neurodivergenciák, lmbtq státusz), traumák, abúzív otthoni háttér, nemi erőszak, szociális elszigeteltség, internetes bullying, addikció, stb.

2023. szept. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
60%

Pl. ha beírod a keresőbe, hogy

"AZ ÖNGYILKOSSÁGOK ALAKULÁSA MAGYARORSZÁGON", akkor a net kiadja

Központi Statisztikai Hivatal, Zonda Tamás dr., Paksi Borbála, Veres Előd dr. által összeállított Műhelytanulmányát.


Ez a tanulmány a 16. oldalán, a 2.2.1. pontja alatt, táblázatosan is foglalkozik a

"7-14 és 15-19 éves korosztály öngyilkossági jellemzői"-vel, gyakorisági adataival.

2023. szept. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
57%

Az általános éves adatok tavalyig tartó csökkenéséből a legtöbb korcsoport kivette a részét, de a 15-19 éves kor között elkövetett öngyilkosságok száma 2013 óta nem csökken. Míg 1995-ben még 74 kamasz vetett véget az életének, ez az adat 2013-ra 22-re csökkent, a következő évek viszont enyhe emelkedést hoztak: mintha ez a szám egyfajta padló lenne a korcsoportban.

Forrás: G7/KSH

2023. okt. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy ezt a kérdést nem azért írtad ki, mert 18 éves vagy és öngyilkos akarsz lenni! Ha ez így lenne, akkor feltétlen írj rám privátban, mondd el hogy mi a problémád, mi az ami téged nyomaszt/bánt, és majd csak találunk valamilyen kiutat a helyzetedből!


18F

2023. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
31%

Nekem is írhatsz, és a 7. válaszolóé a legjobb válasz eddig, mert nekem is ez jutott eszembe a kérdésedet olvasva!


Mindig van kiút, és a legmélyebb gödör is tán csak nézőpont kérdése, hogy más dimenzióból talán csak egy útelágazás. Szívesen segítek jobb nézőpontot találni a gödör képnél, én is voltam sokat olyan mély gödörben, vagy legalább is úgy éreztem magam, de ez már a múlté. Ha akarod Istennel, ha akarod nélküle, mindkét út lehetséges!


De jelentkezz, kérlek, itt vagy magánba!

2023. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Az ok genetikai, vagyis hogy mentálisan retardált vagyok, totál életképtelen, magányos, csóró vagyok, képtelen vagyok az emberekkel komunikálni és barátkozni , Szoc. Fóbiás vagyok, nem érdekel a tanulás bármilyen téren egész nap csak az ágyban vagyok és matyizok rengeteget...
2023. okt. 5. 16:59
 10/44 A kérdező kommentje:
Ráadásul a pénzel se tudok bánni , ami jön az azzonal megy is és ez is nálam egyfajta függőség, mikor még már nincs semmi akkor jön az érvágás
2023. okt. 5. 18:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!