Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apátia, passzivitás, gyakori...

Apátia, passzivitás, gyakori öngyilkossági és halállal kapcs. Gondolatok?

Figyelt kérdés

Sajnos ezek a tünetek már hosszabb ideje megvoltak nálam (pszichológus, gyógyszer sem segített) de most, hogy elveszítettem a munkámat is, már egyre erősebben jönnek elő. Úgy érzem hogy nincsen kedvem semmihez, nem akarok semmit, nincs semmi ami motiválna, ráadásul rászoktam a napközbeni ivásra (legrosszabb, de ha meg nem iszom, akkor állandóan a meghaláson agyalok).

Csupán azért írtam ezt a kérdést ki, mert legbelül nagyon gyengén azt érzem, hogy mégse kéne így lennie és nem akarnék még meghalni. Emiatt állandóan vívódok is magammal. Éjszakánként nem bírok aludni a negatív gondolatok miatt. Egyedül is vagyok, se barát, se család akihez fordulhatnék.

Az érzelmi élet nálam egyenlő a 0-val. (Már azt is elfelejtettem, milyen érzés "szeretni" és "szeretve lenni".) A sok negatív élmény és kudarc miatt semmi örömet nem látok az életben, ez pedig egyre jobban a "rossz irányba" vezet és végleg elveszik a motiváció az életre.


Ha volna lehetőség rá, akkor hogyan lehetne kimászni ebből? (Mégegyszer mondom, nem járt eredménnyel sem a terápia, sem a pszichológus mert mindig sikerült visszasüllyedni.)


28/f


2019. márc. 6. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanebben vagyok én is.
2019. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sport?

Tudom. Hülye ötlet. Én sem járok különb cipőben. Ráadásul mèg borderline is vagyok.

Ha tudsz próbálj elmenni egy személyi edzőhöz (1×próbáld ki), lefoglal, lefáraszt, törődik veled, fizikailag jobb lesz utána. Január óta nem járok sajna. Előtte jártam és annyi értelmet adott, hogy volt valami/valaki, aki várt, utána 1-2órával persze visszaestem. De border vagyok. Mindig labilis.

Talán nálad működne. Jobb kondi-jobb közérzet-csaj stírölés/valamivel könnyebb pártalálás-haverok-kimozdulás.

Pszichológus, pszichiáter, neurológus gyógyszerek semmit sem èrnek. Nekem a sport "bevált"(jobban, mint az agyturkálás), míg egy műtét után abba nem hagytam. Most katasztrófa. Már annyira, hogy ahhoz sincs kedvem, hogy kiüssem magam. A szuicid gondolatokról és próbálkozásokról nem is beszélve.

A kérdésedre nincs pragmatikus válasz.

Részemről tipp a sport. Adj neki egy esélyt. Nem veszíthetsz semmit. Hátha jobb lesz utána.

2019. júl. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!