Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mászhatnék ki a depress...

Hogyan mászhatnék ki a depresszióból mielőtt tönkremenne ÚJRA minden?

Figyelt kérdés
Múlt évben pont ugyan ez volt mint most.Egyszerűen semmire se vagyok képes.a napjaim egyre rosszabbak,alig csinálok valamit stb.Terápia nem segít,meg nagyjábol semmi.hogyan tovább?

2023. okt. 2. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Ugyanez van velem is.

Pont ezt érzem, hogy nem vagyok képes semmire.

Figyelmetlen vagyok , elbambulok, és így a napjaim is egyre rosszabbak, és ezáltal persze én is egyre rosszabbul érzem magam.

2023. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem :(
2023. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed nem használ a terápia, szerintem válts szakembert, illetve azt is gondold át, hogy te beleteszel-e mindent, megnyílsz-e oly módon, hogy valóban hasznosulni tudjon az ott töltött idő.


Nekem van egy-két praktikám, amire érdemes odafigyelni, de érdemes szerintem utánaolvasni, illetve youtube-on is videókat nézni. Én nagyon-nagyon sok hasznos dolgot tanultam belőle, ugyanis én is depresszióval küzdöttem nagyon sokáig, és gyógyszer nélkül ki tudtam jönni belőle.


Ezek lehet apróságoknak és hülyeségeknek tűnnek, de nekem bevált:

- szezonális depresszió ellen szedj D vitamint, akár nyáron is, de ősztől fogva kifejezetten fontos

- nézz vígjátékokat, vicces videókat, bármit, ami megnevettet

- írj naplót, amikor úgy érzed, hogy sok minden kavarog benned. Mert amellett, hogy ezáltal kiadod az érzéseidet, megtanulhatod egyre jobban és tudatosabban felismerni és kezelni őket

- próbáljátok meg elfogadó és jó emberekkel körülvenni magatokat, és kerüljétek a toxikus, negatív embereket, akik olyan helyzetekbe kényszerítenek be benneteket, amiben nem érzitek jól magatokat


Többek között ez egy baromi jó videó a témáról: [link]

2023. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Enisigyvagyok
2023. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!