Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első antidepresszánsként Rexetin?

Első antidepresszánsként Rexetin?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, enyhe/közepes depresszióval, generalizált szorongással, alvászavarral diagnosztizáltak. Most kezdtem el az antidepresszánst fokozatosan, azt hiszem a 12. napon jutok el a 20 mg-ig, de ahogy olvasom azt írják ez egy erős antidepresszánsnak számít, amit nem értek, hiszen nekem annyira nem súlyos a betegségem (tehát pl nem major depresszióm van.) akkor hogyhogy ezt írták fel?

2023. okt. 9. 02:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
SSRI antidepresszánsok erőssege közt minimális a különbség, a rexetin csak azert furcsa vàlasztás mivel a legnehezebben lehető SSRI. Azért ezt kaptad mert egy olyan orvoshoz kerultel aki ezzel a hatóanyaggal szokott indítani. Ez teljesen lutri.
2023. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Érdekes, én talán arra tudok tippelni azért ezt írta, mert valahol hallottam segíthet az alvászavarosokon. Egyenlőre mellékhatásként, sok más közül, érzem is az álmosító hatását is. Aztán majd hetek múlva kiderül mennyire válik be
2023. okt. 9. 17:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában szertralinnal szoktak indítani, de vannak dokik, akik mással. Lottó 100%-ban. Nem erősebb mint a többi, csak másabb. Elég speckó cucc a paroxetin, mert bazi erősen gátolja a szerotonin visszavételét, markáns hatása szokott lenni. Van akinek nagyon bejön, van akinek meg nem. De ez teljesen egyéntől függ kinek mi jön be. SSRI és SSRI között is van különbség, még ha papíron ugyanazt csinálják is. Meg kell nézni mire hogy reagálsz. Minden molekula más, és szervezettől függ ki mennyire jól metabolizálja, kinél milyen hatások-mellékhatások alakulnak ki.


Nekem pl a paroxetin az ami működik, és nagyon működik.

dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!