Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rexetin teljes elhagyása?

Rexetin teljes elhagyása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 1 éve kezdtem el csökkenteni a Rexetin antidepi 20mg szedését, mára ott tartok, hogy már csak negyed szemeket szedek be és sikerült a szedési időt 13 napra kitolni. De ma ismét bevettem a negyed szemet mert jöttek az elvonási tünetek. Pszihiáterem szerint mostmár elhagyhatnám teljesen. De úgy érzem, hogy nem megy pedig azt hittem hogy ennyi nap után ennek a kevés mennyiségnek az elhagyása nem fog gondot okozni. Szerintetek, hogy csökkentsem még, hogy végre teljesen eltudjam hagyni? Tapasztalataitokra lennék kíváncsi?

2023. júl. 29. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Negyedet is tovább felezheted, mindig a legalsó dózist a legnehezebb elhagyni (pl sokkal könnyebb 10-ről 5mg-ra ugrani mint 5ről nullára). Tehát szeded a 2,5mg-ot, majd utána 1,25öt pár hétig és utána érdemes lemenni nullára. Nyilván mindezt szemmértékre.
2023. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1#válaszoló köszönöm szépen a válaszodat. Igen sajnos ezzel a negyed dózissal küzdök már egy éve. Megpróbálom a negyedet is felezve. Viszont ha a 2,5 mg-ot fogom szedni azt már nem biztos, hogy kitudom tolni 13 napig.
2023. júl. 29. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit kéne ki tolnod 13 napig? Nem teljesen értem. 2.5mg-ot kéne szedned folyamatosan, mindennap, majd utána azt tovább felezni és azt is mindennap szedni.
2023. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyd el a francba, en a mirtazapine-t hagytam el 30mg-rol ami kozepes erossegu, egyik naprol masikra. Igen masfel hetig fos szarul voltam, de nem nyuglodtem fel evig.


Tedd le most, nem lesz semmi bajod, vegyel ki szabit vagy valami es 1 - 2 het alatt megszunnek az elvonasok.


Aztan beszelhetsz a pszichiaterrel kozben. Esetleg felir egy nyugtatot.

2023. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-2 hét alatt elmúlik a rosszullét.
2023. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!