Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elítélendő mentális betegségre...

Elítélendő mentális betegségre gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés
Depresszió és elkerülő személyiségzavar a diagnózis. Összevesztem az egyik családtagommal aki kiakadt azon, hogy emelték az antidepresszáns adagomat, nem csökkentették. Illetve, hogy Frontint szedek de csak ritkán, azt se hitte el úgy csinált mintha mindennap szedném. Illetve nem érti miért szedem a gyógyszert ha szerinte nem segít. Pedig segít de mindent nem old meg. Szóval most már nem tudom kinek higyek, szar embernek érzem magam. Jól szeretnék lenni de nem tudom mit tegyek. Szerintem soha nem leszek jobban. Úgy érzem semmi nem számít már legszívesebben meghalnék, hogy még emiatt is elítélnek.

2023. okt. 11. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Akinek nincsenek mentális problémái, az nem tudja, hogy milyen az, amikor valakinek vannak. Hagyd rá, még vitázni is felesleges ilyen dolgokon.
2023. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Ne akarj másoknak megfelelni.
2023. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán nem elítélendő, de viszont felesleges szedni. Csak nagyon súlyos esetekben javallott a gyógyszer szedése, mert elég sok életet tönkretettek már komoly függőséget okozó gyógyszerek megvonási tünetei, holott nem is lett volna feltétlen indokolt gyógyszeres kezelés.
2023. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát mivel az öngyilkosságra gondoltam és nem mertem kimenni a házból ezért gondolom súlyos eset. Persze ezt nyilván nem tudják.
2023. okt. 11. 20:09
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem, de ilyen dolgokat nem kène szètkürtölnöd. Családtagoknak vègkèpp nem. Azok a legrosszabbak, legaljasabbak.

Èn is szedtem egy időben gyógyszert, ès olyan szèp sztorikat kreáltak a "családtagok","barátok".. Kitaláltak nekem betegsègeket, tuti drogozok is, közveszèlyes vagyok, biztos kínzom a macskáimat is, elmebeteg vagyok, be kellene záratni, gondnokság alá venni, stb.

2023. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
#5 sztem meg egy ilyen betegségről beszélni kell. Ha nincs kivel kibeszélni, akkor az csak ront a helyzeten. És kivel beszélhet az ember, ha nem a saját családjával?
2023. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha úgy érzed jobbak a mindennapjait gyógyszerrel, akkor szedd . Èn pl szedek antidepresszánst, szorongásoldót, antipszihotikumot. Még a családom véleménye sem érdekel. Nekem jó,így szedem.
2023. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
36%
A you tube-n nagyon jó öngyógyító videók vannak.Nekem a fiamnak ocd-je volt.Letette a gyógyszereket és meggyógyította magát.Persze ehhez akarni kell.Egész életét elkíséri attól függően milyen lelkiállapotban de nem szed már gyógyszert.A kisebbik fiam depis volt őt akupunktúrára vittem és már a 2.alkalommal láttam a hatását.A szobájából sem jött ki előtte.Sajnálom,hogy a szüleid így állnak hozzá a megállapított diagnózishoz!Esetleg ha van olyan barátod aki átsegítene ezen,támogatna az jó lenne.Vagy a szüleiddel beszélni,hogy leteszed a gyógyszereket de segítsenek neked más gyógymódot találni.Mennyi idős vagy?
2023. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, nincsenek barátaim se akikkel beszélhetnék de családtaggal már biztos nem fogok inkább szenvedek magamban, mert az ilyen emberek véleménye többet árt, mint használ. Pedig csak egy kis együttérzést szerettem volna igazából, mert magányos vagyok de most meg rosszul érzem magam, hogy sajnáltattam magam...
2023. okt. 11. 20:45
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Szia, sajnos a legtöbb ember nem szereti, ha valaki sajnáltatja magát. De sírj nyugodtan, a pszichológusod meghallgat. Nem kell rosszul érezned magadat, a gyógyszerekre szükséged van.
2023. okt. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!