Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elítélendő mentális betegségre...

Elítélendő mentális betegségre gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés
Depresszió és elkerülő személyiségzavar a diagnózis. Összevesztem az egyik családtagommal aki kiakadt azon, hogy emelték az antidepresszáns adagomat, nem csökkentették. Illetve, hogy Frontint szedek de csak ritkán, azt se hitte el úgy csinált mintha mindennap szedném. Illetve nem érti miért szedem a gyógyszert ha szerinte nem segít. Pedig segít de mindent nem old meg. Szóval most már nem tudom kinek higyek, szar embernek érzem magam. Jól szeretnék lenni de nem tudom mit tegyek. Szerintem soha nem leszek jobban. Úgy érzem semmi nem számít már legszívesebben meghalnék, hogy még emiatt is elítélnek.

2023. okt. 11. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Járj el pszichoterápiára, az segíthet a depresszión és a személyiségzavaron is. Illetve segíthet rájönni, hogy hogyan tudnál barátkozni, ha arra is lenne igényed. És így később esetleg le tudnád tenni a gyógyszert is.
2023. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem elítélendő, de nem ez a teljes megoldás sem, a legtöbb esetben kell mellé terápia is, vagy inkább helyette. Persze, ha skizofrén lennél ott muszáj lenne a gyógyszer.
2023. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Nálam is elkerülő személyiségzavart állapítottak meg enyhe pszichotikus állapottal. Így én egy antipszichotikumot szedek plusz nyugtatót a szorongás ellen. Nemsokkal vagyok idősebb mint te, de Nekem így hatnak a gyógyszerek. Nem old meg mindent, és a nyugtató se mindig szabadít fel teljesen, de összességében jobban érzem magam, szerintem fontos, hogy szedd a gyógyszereket, ha úgy érzed segít. Ha nem, akkor pszichiáter és keress más gyógyszert.


Engem a pszichológusok lepattintottak többnyire, voltam Náluk, de nem érzetem, hogy segítene Nekem ez a dolog...

2023. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem elítélendő gyógyszert szedni, ha jobban érzed magad vele, mint nélküle. Ha nem érzed, hogy hat, vagy nem megfelelően hat, akkor másikat kell keresni. Viszont a gyógyszer nem ad teljeskörű megoldást, csak enyhíteni tudja a problémákat, hogy a terápia könnyebben tudjon működni. De a saját elméden végzett munkát nem érdemes megspórolni. Keress egy jó pszichológust, aki segít a többi problémád átbeszélésében, újra keretezésében és megoldást találni rájuk.


A "ki mással beszélnél a családon kívül" és a "csak családdal ne beszélj róla" két véglet ugyanúgy figyelmen kívül hagyja a lényeget, hogy a család csak egy véletlenszerű biológiai kapcsolat bizonyos emberekkel. Vannak jó családok és rossz családok, ahogy vannak jó emberek és rossz emberek is. Te ismered a rokonságodat, te tudod, hogy mennyire támogatóak, érzékenyek, műveltek, tájékozottak, ítélkezők, mennyire tudálékoskodnak, beleszólnak, stb.

A családod jobb esetben csupa jót akar neked, de még így is nagyon könnyen lehet, hogy ártalmas, amit csinálnak veled. Nagyon hasznos olvasmány erről a Mérgező szülők című könyv.


Ne az alapján ossz meg emberekkel személyes dolgokat, hogy milyen rokonság fűz hozzájuk, hanem hogy ők emberileg milyenek, te milyen viszonyban vagy velük, mennyire számíthatsz rájuk és mennyire hasznos számodra az ő véleményük.


Még egészségesen sem mindig könnyű mások negatív hatásait a helyén kezelni és függetleníteni magad a hatásaiktól. Ha eleve nem vagy kiegyensúlyozott, lelki önvédelemmel megfelelően felvértezett személyiség, akkor pláne súlyosabb hatással lehetnek rád emberek. Főleg a szeretteid, akikkel még akkor is törekszel a minél jobb kapcsolatra, ha ők nem megfelelően viszonozzák azt.


Próbáld megértetni velük, hogy fontosak neked és a támogatásukra van szükséged, nem a kritikára, vádaskodásra. Próbáld elmagyarázni nekik, hogy használ a gyógyszer, az ő szavaik viszont nem. Sokat segíthet, ha elmondod nekik, hogy rosszul esik, amit neked mondanak és inkább mondd el, hogyan tudnának neked segíteni.

2023. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Miért is kell tudja bárki, hogy gyógyszert szedsz?
2023. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

Semmiképp sem az, viszont nagyon veszélyes lehet.

Kórházban állítasd be a gyógyszereket vagy szoros kontroll mellett.


Frontin pedig tönkretesz, annál jobb ha iszol.

2023. okt. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
88%

Amit a 17-es ír. Nekem is kórházban kellett volna állítatnom a gyógyszert, mert óriás adagban pszichózis mellékhatás lett tőle. De ha hetente jársz az orvoshoz, az is jó. Ne sajnád rá a pénzt sem. Minden forintját megéri.


Ha valakinek nagy a vérnyomása, cukros, epilepsziás, az is gyógyszert szed. Senki sem ítéli el őket. Ha valaki szarul érzi magát mentálisan, akkor arra is gyógyszer kell. Minden kémia a nap végén.

2023. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!