Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pozitív pszichológia létezik?...

Pozitív pszichológia létezik? Vagy minden terápia azon alapszik, hogy ki kell ásni a múltat?

Figyelt kérdés

#gyógyítás #terápia #pszichoterápia #Pozitív pszichológia
2023. okt. 12. 20:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem minden terápia, de szerintem az ér valamit. A kognitív viselkedésterápia a felszín kapargatása. Nem garantált a tartósság, ha nem láttatják meg a klienssel az állapotát előidéző okokat.
2023. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Mindig a múltat kell rendbe rakni, mert az hatással van a jelenre és a jövőre. Hallom hogy nem kell foglalkozni a múlttal, jó nagy címeres ökörség ez is. A múlt benned él, azt nem tudod csak úgy kiölni magadból, azt csak rendbe tudok rakni, meg tudsz békélni vele.
2023. okt. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
67%
Velem sem fogja feldolgoztatni a traumáimat a pszichológus, azt mondta, nem tudnám.A mindennapi életemről beszélgetünk,abban segít, hogy megértsem mi miért történik, mért reagálok úgy, ahogy, segít máshogy láttatni a dolgokat. De a traumákat kerüljük.
2023. okt. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%
3, persze mert az meló lenne neki. Egyszerűbb felületes, kitérő válaszokat adni. Nincs meg hozzá a kompetenciája.
2023. okt. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
3# Mi az, hogy ő azt mondta, hogy nem tudnád. Ezt ő honnan tudja?
2023. okt. 13. 09:04
 6/33 anonim ***** válasza:
Milyen traumáid vannak, 3-as? De én ezt a megfogalmazást nem értem: ahhoz, hogy megértsd, mi miért történik, mért reagálsz úgy, pont a traumáiddal való szembenézés szükséges.
2023. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%
#6 Mondja ezt egy tiszteletteljes terapeuta? 🙂
2023. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
68%
Gyerekkori, súlyosak. Megpróbáltuk feldolgozni, de összeomlottam, pszichotikus lettem mindig. Azt mondta, olyan kàrokat okoztak a szüleim, amiket már nem lehet helyrehozni. Egyébként sokat segítenek a beszélgetések a mindennapi életem vitelében.Klinikai szakpszichológus, tehát ért hozzá.
2023. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
8-as, államiba jársz?
2023. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Igen
2023. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!