Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondria okozhatja az...

Hipochondria okozhatja az alábbiakat?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok és tudom magamról, hogy súlyos hipochonder. Mindig észreveszek magamon valamit és mindig bebeszélem a legrosszabbakat. Idoszakonként váltakozik mitől félek éppen a legjobban és milyen tüneteket produkálok. Aktualisan a stroketól félek a legjobban. Ez úgy kezdődött, hogy felfigyeltem rá, hogy bizonyos fényviszonyok között a bal oldali pupillám picit nagyobb, mint a másik. De mindig a bal a nagyobb. Elmentem neurológushoz (szemészeti vizsgálatom alkalmasságihoz kellett nekem az is volt nemrég, ahol szemész vizsgált alaposan, nem csak táblát olvastam, ott nem mondtak, hogy bármi gond lenne). A neurológus azt mondta nem lát különbséget (de természetes fénynél vizsgált, akkor én se szoktam látni), fizikális vizsgálat volt, azt mondta, hogy mivel semmi neurológiai eltérést nem lát ezért nem tartja szükségesnek a CT-t. Én sajnos nem tudtam elengedni ezt a témát és két napja arra lettem figyelmes, hogy munka hazajöttem, sokat ültem egyhelyben, majd amikor felálltam, mintha a jobb lábam nem tudtam volna rendesen mozgatni, de nehéz megfogalmazni, mert ez nem látszik csak én érzem, hogy valami nem jó. Lefeküdtem aludni, másnap eszembe se jutott ez, dolgoztam, nem figyeltem rá, nem tűnt fel. Csak munkából hazaérve éreztem, hogy mintha fáradt lenne a jobb kezem, telefonoztam és úgy éreztem, hogy nem bírom tartani a karomat, persze bírtam, csak faradtnak éreztem (irodai munkat vegzek, sokat gepelek, de korabban ilyen nem volt). És most megint elkezdtem ezzel foglalkozni és mintha ügyetlen lenne a jobb oldalam. Ez nem látszik, de én úgy érzem, hogy olyan nehezebben mozog a jobb kezem, jobb lábam, amikor sétálok például, vagy amikor a jobb kezemmel csinálok valamit. De fel tudom emelni őket, szorítani is tudok mindket kezemmel, a lábaim is ugyanúgy tudom emelni, mozgatni. Csak mintha nehezebb lenne….De inkàbb a furcsa szó rá a megfelelő. Rengeteg mindent beszéltem már be magamnak, tudom, hogy hihetetlen miket tud csinálni az agy, de ilyen még nem volt.
2023. okt. 15. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ez hipochondria

Nem bantasbol de teljesen hozod a kórképet

Ne félj nem valószínű hogy komoly bajod lenne de ha van időd energiád rá menj teljes kivizsgálásra

2023. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem veszem bántásnak. Tudom magamról, csak minden “új” tünet olyan valósnak tűnik mindig.

Lehet inkább pszichológust fogok keresni, mert kivizsgalasokra minden honapban járhatnék mert mindig “kitalálok” valamit.

2023. okt. 15. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Egy normális párt kéne magadnak találnod.

Az kigyógyítana.

Komolyan mondom.

2023. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: Mentális problémával pont nem párkapcsolatra van szüksége. Nem is nagyon fog tudni normális párt találni csak egy másik lelkibeteget.


A pszichológus jó ötlet. Ezen kívül testmozgást és életmódváltást javaslok.


Én is voltam hipochonder, néhány vizsgálatot csináltattam magamon (labor, UH, CT, szemész) ezek után mindig enyhült valamennyire, majd otthagytam az unalmas munkahelyemet és kimentem külföldre dolgozni (3000 km-re otthonról), ott csak magamra számíthattam, de helytálltam, ez adott erőt és azóta tünetmentes vagyok.

2023. okt. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az igaz, hogy amikor volt párkapcsolatom akkor jobban voltam, de az is igaz, hogy egy mérgező kapcsolatban voltam és amikor ez kezdett előjönni, illetve mióta vége lett még rosszabbul vagyok.

A vizsgálatok után én is jobban szoktam lenni, de pár hét és már azon kattogok, hogy azóta bármi történhetett, de az se megoldás, ha havonta orvoshoz járok, meg fölösleges beavatkozásoknak teszem ki magam.

2023. okt. 16. 01:52
 6/6 A kérdező kommentje:
Hullámzó a mostani helyzet is… egyik pillanatban megnyugszom es semmi bajom aztan a kovetkezoben megint figyelem magam es megint azt érzem, hogy valami nincs rendben…
2023. okt. 16. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!