Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyelési nehézség kialakulhat...

Nyelési nehézség kialakulhat pánikzavar esetén?

Figyelt kérdés
Nem megakad az étel, nem a falat méretével van a gond. Pont, hogy a szilárd ételeket magabiztosabban nyelem. A folyadékoknál viszont félek a fulladástól és úgy érzem meg kell kapaszkodnom. Egyedül a szobámban merek inni, néma csendben, mert úgy érzem zavarnak az ingerek. Valaki járt már hasonló cipoben? Külföldi cikkeket olvastam már róla, hogy segit nekik a jég, a krákogás (nekem is segített)de vegleges megoldás kene

2023. okt. 16. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm a gyógyszereket nem bírta bevenni, ha porrá zúszta akkor is úgy érezte, mintha megfulladna. Elment valami szomatodrámára(mondta, hogy pontosan mi az,de nem nagyon jegyeztem meg) elvileg az segített neki
2023. okt. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is volt ilyen pánikbetegség egyik tüneteként. Hasonló érzés volt ahhoz, mint amikor pánikrohamnál úgy éreztem, nem ér le a levegő a tüdőmig és kapkodtam a levegőt. Csak ez ivás közben jött, azt éreztem, "belefulladok" az ivásba, minden kortynál mintha mély víz alá kerülnék...kb. így tudom legjobban körülírni. Nekem segített az, hogy szívószállal ittam, vagy kiskanállal kanalaztam a vizet.
2023. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Mint amikor maszkozás volt, akkor is azt mondták, hogy csak pszichés baj, ha nem bírod, ha az orrod elvan torlaszolva egy rongyal, gyakorolni kell. Akkor ez is pszichés és gyakorold.
2023. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Hogy a tetves lószerszámba jön ide a maszkos hülyeség háromezer évvel ezelőttről? A kérdező pánikbeteg, és van egy nagyon kellemetlen tünete (meg gondolom még néhány másik is biztosan). Mit kell idekeverned, hogy évek óta nem tudsz túllépni azon, hogy pár hétig fel kellett venned egy darab textilt, ha be akartál menni a teszkóba?
2023. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt az fél év is. Jahogy az utcára is kellett? Jaigen xDDD És érdekelt valakit ha pánikbeteg vagyok és bepánikolok, ha eltömődik az orrom? Hát nem:D Tudod mit mondtak? Hogy pszichés dolgok az ilyenek és szokjunk hozzá. Te hol éltél akkor, hogy ezekre nem emlékszel?
2023. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!