Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova fordulhat magánegészségüg...

Hova fordulhat magánegészségügyön kívül alkoholfüggőség miatt az ember?

Figyelt kérdés

15 éve iszok rendszeresen de az utóbbi években már egyre többet, minden nap lemegy legalább 5-6 sör munka után, hétvégén pedig végig részeg vagyok, kezdem érezni, hogy ez már sok , ráadásul nem is adja már azt az érzést mint régen mert annyira magas lett az ingerenciaküszöböm hogy már azt a 5-6 sört is alig érzem meg.

Van normális munkahelyem aközben nem iszok, meg nincsenek fizikai elvonási tüneteim ha kihagyok pár napot vagy ritka esetben 1 hetet, de érzem, hogy egyre rosszabb irányba megy ez, mentálisan folyamatosan kivánom, munkából is alig várom, hogy hazaérjek és bonthassam a sört, na meg a hétvégét amikor korlátlanul ihatok végre. El is híztam emiatt, meg úgy az egész életem más lett, nem járok társaságba se, nem érdekel semmi különösebben, csak az, hogy végre sörözzek aztán elvagyok itthon az internet meg a TV előtt ezzel..


Szeretnék ezen változtatni már de szerintem egyedül nem megy, mivel már többször megfogalmazódott ez bennem, de sose bírtam ki 1-2 hétnél tovább, hogy ne igyak és olyankor ahogy szép lassan "visszaestem" akkor egyre többet ittam mindig. Most meg már szerintem azon a ponton vagyok, hogy még ennél is többet innék az már kihatna akár munkámra is, illetve szerintem így is elég rossz egészségügyi állapotban lehetek ha mondjuk vérvételre mennék.


Pszihológushoz ahol 10-15 ezer forint egy óra nem szeretnék járni, arra, hogy ilyen elvonószerűségre befeküdjek azt nem tehetem meg, munkából nem eshetek ki, illetve szerintem nem is vagyok olyan stádiumba még, hogy oda befogadnának vagy ott lenne a helyem.


Van ingyenes ellátásban ilyen "pszihológus" jellegű foglalkozás heti 1-2 alkalommal ami segíthetne? Vagy lehet gyógyszer is kellene ehhez? Olvastam róla, hogy létezik gyógyszer amit ha szed az ember akkor nem tud inni, vagy ha mégis iszik akkor nagyon rosszul lesz akár 1 sör után is..


2023. márc. 29. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem pszichológus kérdése. Csak a bőr alá beültetett gyógyszer segíthet, azt viszont csak magánúton lehet beültettetni, a TB nem támogatja, a gyógyszer hatása kb. 1 évig tart, utána ismételni kell.
2023. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anonim alkoholistak gyules vagy bentfekvos elvono, szerintem allami szinten csak ezek vannak. Illetve van allami pszichologus is persze.
2023. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1/2


Van olyan amit simán csak szedni kell, ANTAETHYL néven találtam


"

Régóta fennálló alkoholizmus esetén az alkoholelvonás kiegészítésére.

Az Antaethyl 500 mg tabletta hatására bármilyen alkoholtartalmú ital fogyasztása kellemetlenné válik, rosszullétet eredményez. Szedése fokozatosan undort kelt az alkohollal szemben.

"


Csak nem vagyok benne biztos, hogy most alkohol helyett ilyen gyógyszerekkel kellene mérgezni tovább magam, de abban se vagyok biztos, hogy csak simán beszélgetések miatt megtudnám állni, hogy ne igyak itthon ha egyedül vagyok.


2/2


Bennfekvős elvonóra nincs lehetőségem, nem eshetek ki a munkából, illetve szerintem még nem vagyok abban a stádiumban, de lehet 5 év múlva már igen, és ezt akarnám elkerülni.

2023. márc. 29. 15:42
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Kérj időpontot, vagy várd ki a sort, a körzeti pszichiáterhez, Ő eltudja dönteni és, ha kell felírni, szükséged van e gyógyszerre. Esetleg mást javasol.

Gyógyulást!

2023. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Erősen kétlem, hogy a napi rendszerességgel szedendő tabletta minden esetben beválna. Élelmes ember egyszerűen nem veszi be, ha elmarad az eufóriát okozó alkoholos élmény, amire már nagyon sóvárog. Ezért tartom jobbnak a comb bőre alá beültetettet. Azt azért már csak nem tépi ki magából.
2023. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5


Több napig vagy lehet több hétig nem kell szedni, hogy teljesen kiürüljön és ne legyél rosszul a piától, ha meg ezt is bevállalja már valaki és közbe se győzi meg magát, hogy még is foyltassa a szedését akkor sajnos ott már mindegy, nem tudom ez a beültetés mennyire jó.

2023. márc. 30. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:
És megfogalmazódott már benned, hogy miért kezdtél el inni? Nem szereted a munkád? Vagy hiányzik valami az életedből?
2023. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:

A bőr alá ültetett diszulfirám mennyisége kb. csak ijesztgetni elég, olyanokat, akik arra sem képesek, hogy beszedjék. A szájon át szedett mennyiségre viszont tényleg nem tudsz inni, illetve ha 1-2 alkalommal meg is próbálnál egy pohár sört, igen hamar elveszi a kedvedet tőle. Amíg nem iszol rá, addig viszont nem csinál semmit, nem igazán "mérgezed" magad vele. Csak annyit csinál, hogy gátolja az acetaldehid bomlását, ami így alkoholfogyasztáskor gyorsan felhalmozódik, és seperc alatt nagyon "másnapos" leszel.


Azzal viszont számolj, hogy az absztinencia nem old meg mindent magától, és csak akkor nem fogod újrakezdeni, ha tudsz mit kezdeni a józan élettel. Pl. az eddigi ittas elfoglaltságaid valszeg nem fognak lekötni.

2023. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1-es! Nagyon rossz ötlet! Gyakorlatilag időzített gyilkos méreg. Úgy halt meg az egyik szerencsétlen barátom, aki 16 éves korától folyamatosan ivott.

Nem szabad függő betegre bízni az életét. Úgy nyúl a pohár után, mintha nem is a saját testéhez tartozna a karja.

2023. máj. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 indian16 válasza:

Hello,

Én 29 éven át ittam, de már 5,5 éve semmi alkohol. Szerezd be az Anonim alkoholisták Nagykönyvét, ott van leírva a 12 pont. Az leírja, hogy kell leszokni. Én is így szoktam le. Nem kell ide gyógyszer meg pszichológus sem. Aztán ne igyál 100 napig. Utána már sokkal jobb lesz, mert elmúlik a dopmain iránti sóvárgásod. Itt az első cikkem erről a témáról [link]

2023. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!