Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhatja a dührohamaimat,és...

Okozhatja a dührohamaimat,és az állandó stresszt,veszekedésre való hajlamot,hogy pénz híján nem csinosodik a ház,amiben élünk?

Figyelt kérdés
Nagyon szép környezetből jöttem,igényes ház,igényes kert. A barátommal sajnos egy eléggé rozoga házat sikerült megvenni,hogy külön tudjunk élni a szüleitől. Nem dől össze,nem ilyenre kell gondolni,de rengeteg pénzt igényelne,mire valahogyan kinézne. És ugye ez egy csomót elrabolna. Én magam is teszek bele pénzt,de már több mint másfél éve alig látszik meg rajta valami.Még a konyhában is az előző néni padlója van,ilyen régi köves..Egyetlen szoba van felújítva,amiben el tudunk húzódozni. A kertben is rengeteg lenne a meló,de nincs mindenre időm.A barátom nem a munka hőse, így rengeteg minden rám hárul.Viszont folyton ideges vagyok,mert szégyenlem a házat,és a környezetet is. Okozhatja ez a bennem levő állandó feszkót,és az idegességemet? Vagy a párkapcsolat maga nem jó a barátommal? Nem szeretem,és ezért van valójában az idegesség,mert nem jó vele lennem?
2023. okt. 22. 22:20
 1/10 anonim válasza:
75%

Itt ütközik ki az alap különbség kettőtök között. Te tennél érte, ő nem a munka hőse. Ez már nem jó...

Egyébként neki kellene többet beletenni, legalábbis szerintem.

Egészen más lenne a gyerek fekvése ha egyformán menne (legalább) a buli.

36F

2023. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
53%
Ja és igen a kérdésedre a válasz.
2023. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nyilvánvaló, hogy okozhat frusztráltságot az, hogy van egy cél amit el akarsz érni és azt látod, hogy hiába gürcölsz, tapodtat sem mozdulsz előre az elérésében.


Anyám módszere az volt, hogy pl ha ezerszer is megkérte már apámat, hogy fesse ki a nappalit, de ő csak ahlogatta, egyszercsak szó nélkül nekiállt spaklival levakarni a falat. Elég rövid idő alatt elég látványos eredményt lehet elérni amire már apám is azt mondja, hogy ez így nem maradhat. Mivle visszacsinálni már nem lehet, nincs más választása, minthogy besegít és hamarabb végeznek:D

De mi is ezt az utat választottuk amikor mondtuk szüleimnek, hogy le kéne cserélni a düledező kerti tároló bódét. Évekig apám csak rászögelt egy faroslemezt ott, ahol szétrohadt az OSB fal stb.... Persze ha beszéltünk róla mondogatták, hogy hát igen, kéne-kéne...

Úgyhogy egy nap fogtuk és pajszerrel meg baltával szétvertük az egészet darabjaira. Volt-nincs bódé. Így már nem volt más választásuk, mint segíteni az újjáépítésben, ha nem akarták, hogy a fűnyíró az esőben ázzon vagy a nappaliban álljon:D

2023. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Én ezért költöztem vissza lakásba.

Mert egy lakást harmad annyiból fel lehet újítani csilivilire, mint egy házat.

Nem tudtam jól érezni magam csúnya környezetben, ahol semmi esély nincs arra, hogy a közeljövőben klasszul nézzen ki.

Nekem könnyebb, mert én panelben érzem jobban magam, a házban élést mint kiderült, ki nem állhatom.

A házban 6 millából kijön a szigetelés, festés belül, ablakcsere, konyhabútor, járólap, elektromos hálózat csere és kb. ennyi.

A lakásunk meg full fel lett újítva ennyiből, pedig még egy falat is alrébb raktunk.

2023. okt. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem is pont ez a bajom amúgy,hogy szarul érzem magam ebben a környezetben,és nem jutok egyről a kettőre.Viszont belegondoltam abba is,ha a barátom itt sem segít semmit,akkor azt egy panellakásban sem tenné meg. És igen, úgy érzem,gürizek a semmiért,mert eltelik egy csomó idő,és semmi látszata sincsen annak,hogy bármi is lendülne előre. Ebből pedig állandó viták vannak,aminek az a vége,hogy senkinek sincsen már a végére semmihez kedve,és minden marad a régiben.Ez öl meg engem.
2023. okt. 22. 23:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy panellakásban nincs annyi teendő, mint egy felújítandó családi házban.

De kezdem azt érezni, hogy nem is a ház a legnagyobb gondod, hanem a párkapcsolatod.

Ezt érdemes átrágnod.

2023. okt. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szereted.

Ő nem egy szorgalmas fiú és ez neked kiábrándító. Kezdj keresgélni legalábbis légy nyitottabb mások felé….

2023. okt. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Itt a legnagyobb gond, hogy nem egyezik az értékerendetek, a hozzáállásotok. Ha neki is fontos lenne az otthona, tenne érte. Neki ez jó, ezek szerint, neked nem. Egy előző meg jól írja: egy lakásban lehet, ki se jönnének ezek a problémák, mert eleve nincs annyi tennivaló, és abból a pénzből, amiben egy ház csak egy részét (ami ráadásul nem is ltáványos, de szükséges) tudod rendbetenni, abból pazarul fel lehet újítani egy lakást. Ha nem futja házra, mi a fenének erőlteted? Íg tényleg csak egy frusztrált elégedetlenkedő idegzsák leszel. Ki a fene szeret hazajárni egy olyan otthonba, ahol nem érzi jól magát?
2023. okt. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem mindenkit idegesít, ha a céljai nem teljesülnek, befektetett munkájának nincs eredménye.
2023. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondold újra: a házat szégyelled, vagy azt, hogy olyan barátod van, aki ez ellen nem tesz semmit?
dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!