Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok való erre a világra...

Nem vagyok való erre a világra. Tönkrement az életem mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Teljesen más vagyok mint az átlag. Képtelen vagyok emberek közt lenni. Szorongok,zavarba vagyok és mindig azt figyelem hogy megfeleljek másoknak és ,hogy vajon mit gondolnak rólam. Túlreagálok mindent. Érzékeny is vagyok lelkileg.Túlságosan kedves vagyok mindenkivel és ezt sokan ki is használták. Nem tudok más lenni. Próbáltam határozottnak tűnni,mert tudom,hogy azok az emberek jobban érvényesűlnek ,de hiába. Nem ereztem magam jol. Már tizenéves koromba kezdődőtt ez a szociis fóbia vagy elkerülő személyiségzavar. Nem tudom pontosan,hogy melyik van de ahogy megy az idő egyre rosszabb. Ráadásúl depresszios is vagyok évek óta. Szedek gyógyszereket. Valamit érnek de nem sokat. Kapcsolataim tönkrementek a fóbia meg a depresszio miatt. Ismerkedni képtelen vagyok. Dolgozni se tudok mert állandóan az van bennem,hogy nevetnek rajtam meg hogy mit gondolnak. Dadogok és nem tudom mit mondjak ha társaságba vagyok. Nem bírom elviselni aki sokat beszél. Főleg magáról.szoktam nézegetni ahogy emberek jól érzik magukat és beszélgetnek. Na erre én képtelen vagyok. Nem merem kimondani amit gondolok. Barátnőm se sok volt. Félek bárkit is megszólítani. El is vagyok nagyon hízva. Munkahelyem se sok volt. Volt olyan ,hogy nem mertem bemenni dolgozni. Olyan munkahelyeim voltak többnyire ahol egyedül voltam. Itt vagyok negyven évesen egy mentális roncs. Egy selejt. Már elkezdtem alkoholizálni is hátha meghalok. Vagy az is jó lenne ha a túlsúlyom miatt kapnék egy inkfarktust. Vagy valami daganatos betegség.Dohányzok is. Semmi nem érdekel. Minek éljek boldogtalanul. Az ember társas lény. Csak én teljesen más vagyok. Le vagyok százalékolva,de az nagyon kevés pénz. Dolgozni szeretnék és emberek közt lenni de talán majd egy másik életben összejön. Ha egyedül vagyok akkor meg a depresszio tesz tönkre. Járok pszihiáterhez is. Hiába minden. Most már az alkoholnak élek meg van pár ember aki miatt.öngyilkos nem merek lenni de sokat gondolok rá. Van valaki aki tud ebből kiutat ??? Mert én nem tudok.
2023. okt. 23. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorod, szüleid... milyen volt az a korszak? Kaptál megfelelő támogatást, szeretetet, biztonságos hátteret?

Pszivhológust keress fel mindenképp! Ő meghallghat, sokat fog jelenteni!

2023. okt. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem pszihologusra.
2023. okt. 24. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Amíg dohányra és alkoholra van, addig a "nincs pénzrem" csak egy komolytalan kifogás. Nyafogsz, de igazán rosszul lenni nem mersz. A cigit minden következmény nélkül le tudod tenni akárhány év után.

Alhoholt mennyit iszol? Minden nap részeg vagy?

2023. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A háziorvosod is beutalhat ingyenesre!
2023. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Láthatóan segítséget kérsz és van benned akarat.


Először is egy pszichoterápia nagyon sokat fog segíteni.

Nem szégyen, más is jár!


Ott van a változási szándék benned.

Szerintem érzed is, hogy miket kell tenned, mert egy csomó problémát felsoroltál.....

Cigi, alkohol, túlsúly.


Mutasd meg önmagadnak, hogy akarod azt a változást.

Kezd el megvalósítani, apró lépésekkel.


Olvashatsz pszichológia témájú könyveket.

Elkezdhetsz reggelente sétálni. Minden nap!

Rendszert vinni a napodba, amit be is tartasz.

Növényeket ültethetsz és gondozhatsz.

Fogj bele valamibe, amiben örömödet leled.

Kutyákkal, macskákkal is találkozhatnál, ha bennük megbízol.


Egy ideig most ne foglalkozz azzal, hogy mid nincs, hogy ki mit gondol rólad.... Jönni fog az idővel.

De tedd meg magadért az első lépéseket!

2023. okt. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem bízok a pszihologusba. Úgy érzem hogy rajtam már semmi nem segìt
2023. nov. 2. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Magadban bízhatsz és magadon tudsz segíteni pici lépésenként!


Ha nem megy, akkor segélykiáltást adj le olyan embernek, akinek dolga, hogy segítsen. Ő a pszichológus. Attól még, hogy nem bízol benne, kötelessége segíteni.


Hús vér embernek jelezd, ne csak itt a gyakorin.

2023. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem javult a helyzet.
nov. 16. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!