Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok segíteni magamon?...

Hogyan tudok segíteni magamon? 17/f

Figyelt kérdés

Nem vagyok boldog, semmiben nem találom örömöm. Rengeteg problémám volt a múltban, de nem tudom felidézni miért érzem magam rosszul. Sokszor vannak olyan gondolataim, hogy "élvezem" míg tudom aztán meg végzek magammal, és általában ez ad nekem motivációt boldogságot.

Nem tudom, fura érzés ez. Nem vagyok boldog, nem érzem jól magam:/



2023. okt. 24. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Le kell "evezni" a probléma gyökereig.


És fel kell idézni, miért érzed magad rosszul.


Diagnozis nélkül nincs semmilyen gyógyulás.


Szükség esetén az iskolai pszichológus sokat tud segíteni.

2023. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj ha leevezek, akkor nagyon sok kis dolgot találok, amiknél azt gondolom, hogy ezek nem befolyásolnak, de ebből rengeteg van. Ezek összessége lenne? De amúgy a jövőtől is félek pár dolog miatt, de nagyon. Megmondom őszintén nem szeretném megélni.
2023. okt. 24. 19:00
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs a sulinkban ilyen.

Igazihoz amúgy szerintem elmennék. Boldog. szeretnék lenni, nevetni, mosolyogni a többiekkel, de nem kamun.

Kicsit sajnálom, hogy nem tudom kiélni magam.

2023. okt. 24. 19:05
 4/9 anonim válasza:
Írhatok üzenetet?
2023. okt. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A sok kicsi, a legrosszabb. Az egy naggyal ugyanis úgy vagyunk, hogy minden erőnkkel küzdünk ellene, de a sok apróság felőrli az erőt, vagy csak belülről alattomoskodik.

Vagy haladj egyesével, vagy erősödj másképp: sport, házimunka, önállóság, felelősség vállalás, önkéntesség .

Szoktak lenni önismereti csoportok.

Kereshetsz hívő közösséget, csak ne szektát!

A suliban kell lenni családvélelmisnek, aki ingyenes pszichológiai támogatást, vagy bármi mást is szívesen keres neked.

2023. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4/ írhatsz, persze


Nem akarom hogy tudjon róla a családom

2023. okt. 24. 20:21
 7/9 anonim válasza:

Sajnálom, hogy ezen kell átmenned. De már előnyöd van, hiszen felismerted a problémát!

Ha ez már most előjött, ez egy hosszú és nehéz utazás lesz. De nem kell félned.

Nem tudod felidézni, hiszen nem az agyad generálja ezt, hanem a tudatalattid.

Meditációval a lelked mélyére tudsz ásni, és meglátod hol gyökerezik a probléma.

Sok kicsi s értelmetlennek tűnő dolgokat fogsz találni, de utána hidd el. Összeáll a kép.

A meditáció mellé ajánlom még neked a naplóvezetést, így leírhatod magadnak, hogy mit találtál. S visszaolvasva rájöhetsz mi a baj.

Ha az érzés már testi tüneteket produkál, akkor ajánlott felkeresned egy pszcihológust.

Nyugodtan írhatsz, ha kérdésed van. Szívesen segítek :)

(18F, aki már 8 mentális betegséget legyőzött)

2023. okt. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne az a 8 mentális betegség, amit ilyen fiatalon sikerűlt legyőzni és mikor diagnosztizáltak velük? Komolyan érdekel.
2023. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ha egészséges vagy testileg, menj el muay thai edzésre. Járj el rendszeresen.

Jót tesz. Kihúz ebből a fosból.

Átformál teljesen.

2023. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!