Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológia szakon végeztem,...

Pszichológia szakon végeztem, de lassan 2 éve szorongásos depresszióval kezelnek, jobban vagyok. Pszichológus kollégáim, mik a kilátásaim, dolgozhatok majd ezzel a diagnózissal(többi lent)?

Figyelt kérdés

Nem Budapesten végeztem a BA-t, az MA-t sem ott csinálom, viszont a legtöbb továbbképzés, szakképzés ott van. Várost nem mondanék, de itt több kollégám szerint sem akadály, hogy voltam mélyen, de segítséget kértem és igyekszem azóta is jobban lenni. Volt, aki úgy gondolta, hogy még előnyös is lehet, hiszen átérzem a helyzetet első kézből.


Nem voltam soha szerhasználó, nem voltak alkoholproblémáim, csak elmagányosodtam Covid alatt kicsit és még történt velem ez-az, ami kiváltotta belőlem ezt.


Sajnos azonban a nyáron hozzácsapott a pszichiáterem egy olyan diagnózist a meglevő mellé, hogy alkalmazkodási zavarom van. :/


Szerintem nem ebbe az irányba kellett volna elvinni ezt, amikor a szüleim válását gyászoltam akkor már 3 hónapja. Mindkét szülőm nagyon furcsa, traumatizált gyerekkorral, és elképesztően rossz volt már hallgatnom,amit egymásról mondtak. Azóta jobb a helyzet, mert eltelt még 3 hónap. Azon a héten több más dolog is történt, elaludtam a rendelés napján és 1 órát késtem, így iszonyatosan letolt az asszisztensnő, én meg kicsit zilált voltam a rohanástól, nyilván nem tudtam egészen nyugodtan válaszolni minden kérdésére és ezt furcsállták is.

Én nem hiszem, hogy emiatt bárkit nagyon el kellene ítélni, bárkivel megeshet, hogy picit rosszabb a helyzet és nem tudja adekvátan kezelni. Szóval én nagyon meglepődtem, amikor emiatt az egyszeri rossz állapot miatt, meg a válási gyász miatt még ezt is ráírták a papíromra.


És most már nem amiatt aggódom, hogy el kell mondanom munkáltatóknak és továbbképzésen, hogy depressziós vagyok, hanem hogy még ez is a diagnózisom. Mert egy alkalmazkodási zavaros embert, hogyan alkalmazzanak? Nem az az első gondolat, hogy alkalmatlan vagyok/leszek? Sokan szerintem azt sem tudják, hogy ez mit is takar.


A jegyeim nagyon jók, PhD-zni akarok, jó eséllyel fel is vesznek ide, megvan a témavezetőm.


De utána vajon lesz még esélyem szakképzésre? Ha a pszichológusom szerint lehetek pszichológus később, igaza van?


Bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban, aki tud erről valamit, írjon!



2023. okt. 28. 18:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy van párom és a PhD első 2 évében nem dolgozhatok mást, legalábbis a témavezetőm azt mondta nem fog beleférni az időbe, úgyhogy készüljek arra, hogy legfeljebb az utolsó 2 évben (ami sokaknál inkább 3-4), kereshetnék majd munkát, mint pszichológus, vagy mint egyetemi tanársegéd.
2023. okt. 28. 18:51
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát kb. 2,5 év múlva lesz aktuális a munka, szakképzés keresésem.
2023. okt. 28. 18:52
 3/13 anonim ***** válasza:
13%

Isten Őrizz

Egyébként se szeretem a pszichológusokat.

Te akarsz segíteni màsokon?

Legalább gyerekek közelébe ne legyél.

Egy apuka vagyok

2023. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Én a saját pszichológusomból indulok ki: leülünk, aztán ő kérdez, én beszélek és ő néha helyeslően bólogat. Esetleg kimondja a nyilvánvalót, pl: elváltak a szülei, ez biztos nagy trauma volt.

Ezzel nem akarom becsmérelni, nekem jól esik az is, h meghallgat (mondjuk nem is kevés pénzért óránként), csak arra akarok célozni, h ehhez azért nagy dolog nem kell. Ha már megvan a végzettséged, akkor csináld csak.

2023. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Igen 4es erről beszélek.

Figyi èn egy harmad àron meghallgatlak😄

2023. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem próbálj olyan irányba orientálódni, ahol nem konkrétan klinikai szakpszichológusként működnél.

Hanem mondjuk kutatásokat végzel (a PhD-vel ehhez tkp hozzá is kezdtél), vagy cégek megbízásából piacelemzést végzel, vagy HR-es munkáját segíted a szaktudásoddal, netán a rendőrségen nyomozókat segíted akár gyanúsítottra való ráhatásban, akár ismeretlen elkövetőnél a profil alkotásban.

Nem vagyok szakmabeli, lehet, hogy most sok csacsiságot összehordtam, de ezek "biztonságosabbak" lennének neked, mint az, hogy egy lelki problémával küzdő embernek segítsél.

2023. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem tudod, hogy mi az alkalmazkodási zavar, akkor inkább olvass utána.

Nem hiszem, hogy ez akadálya lenne bármilyen munkának, tekintve, hogy jellemzően a stresszor megszűnésével enyhül.

2023. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ilyen rendes válaszokat írtatok! Sajnos PhD után szinte esélytelen elhelyezkedni mint kutató, minden Pesten van, ìgy a cég se annyira opció. Bp. Megfizethetetlen. Nem lehet annyival többet keresni, hogy összehozz egy lakásra való önerőt albiban, a páromat ide köti a munkahelye (családi vállalkozás) és később itt tudunk házban élni!


Nem klinikus lennék, legfeljebb tanácsadó. Iskolákban önkénteskedtem eddig is, iskolapszichológus lennék inkább.

2023. okt. 29. 00:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én pszichológusom egy nagyon fiatal csaj, szóval gondolom nemrég végezhetett. 15 ezret kér óránként és a lehető legmesszebb dolgozik Budapesttől. Ezzel a végzettséggel hülyeség felköltözni. Vidéken is gennyesre keresed magad vele.
2023. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
csak ennek a fele marad kézben és online is lehet csinálni. ;)
2023. okt. 29. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!