Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Duciltia-ról vélemények,...

Duciltia-ról vélemények, milyen lejönni róla?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem el szedni, de egy csomó olyasmit találtam róla, amitől most a frász kitör, főleg az elhagyásáról. Érdekelnének a tapasztalaitok.

2023. nov. 4. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedtem, nem túl nehezen lejöttem róla. A lényeg, hogy fokozatosan kell, nem egyik napról a másikra. Lehet úgy is egy kis kellemetlen érzés, de nem vészes. Beszéld meg az orvosoddal majd ha esedékes lesz.
2023. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nehezebb lejönni róla mint egy átlag SSRI-ról, igen. És a kiszerelés sem könnyíti meg, hiszen nem könnyű kis mértékben csökkenteni az adagot a tabletta típusa miatt. Szóval így a kettő együtt szívás. De, hogy valami bíztatót is mondjak: ha szétszeded a filmtablettát és kiszedsz belőle kb. tíz százaléknyit, és kéthetente újra 10 százalékkal csökkented az adagot akkor azért letehető különösebb gond nélkül. És nem a 60mg-ról a 30ra lemenni a problémás, hanem az alsó dózisnál kell nagyon fokozatosan csökkenteni, gyakori hiba, hogy fél adagnál abbahagyják az emberek a szedést (mert pl. az orvos így tanácsolta), na és akkor jön a brutális elvonási tünet.
2023. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
nov. 6. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!