Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet elvonási tünet...

Ez lehet elvonási tünet (Duciltia)? Ha igen, mikorra múlhat el?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem ezek a tünetek a frontok miatt vannak (frontérzékeny is vagyok), de az utóbbi időben elkezdtem gyanakodni hogy lehet ezek inkább elvonási tünetek. Szorongás, depresszió, pánikbetegség stb. miatt háromféle gyógyszert szedtem kb. másfél évig (Duciltia, Xanax, Lamolep), ezeket viszont elkezdtem csökkenteni majd teljesen abbahagyni az utóbbi 2-3 hónapban. A Lampolepből meg a Xanaxból már hetek óta nem vettem be egy darabot se, azok kvázi "ki lettek vezetve", de a Ducilitából még pár naponta beveszek egyet. És azt vettem észre hogy mindig ha eltelik 2-3 nap akkor kezdenek jönni a tünetek, egyre erősebben, és ha beveszem a gyógyszer következő nap már jobb.

A tünetek: borzalmas erős nyomás érzés a fejben (még csikorgást, meg ilyen "sepregető" hangot is hallok), fejfájás, szédülés, rossz közérzet, érzékenység a hőre. Ezek lehetnek a Duciltia elvonási tünetei? Ha igen, jobban járok most már ha inkább egyáltalán nem veszem be többet és hagyom "kifutni" ezt a rosszullétet, vagy inkább még vegyem be 4-5 naponta mint most?



2023. febr. 20. 00:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igen.


Szerintem középsuliban kéne oktatni tesi elmélet meg ének elmélet helyett hétköznapi farmakológiát alapszinten.


Csak annyit hogy kb. hogyan hatnak, mik a tulajdonságaik, kik szedhetik, mivel nem szedhetik.


Nekem is nyomni akart a dokim duloxetine-t, de olvasva hogy az elvonási tünet az kegyetlen, ezért nem. Meg egyszer próbáltuk, bocs, 3x, és csak agitáltabb lettem tőle.


Viszont te egyszerre 3 gyógyszert csökkentesz? Az nem jó.


Maga a duloxetine csökkentés egy kín.


Én a leszokási időre ami kb. 1 hónap egy erős benzodiazepine-t kérnék, pl. Xanax.

2023. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja meg azt hogy mi a generikum meg önálló teljes jogalap gyógyszer márkáknál.


Mert arra külön jogszabály tartozik.


A dulsevia ha jól tudom krka gyártó, szlovén.


Tökéletes fos, mert generikum - azaz másolat.


EU-s szabály, hogy eredeti ún. "brand-name" szabadalmas márkás gyógyszerek pontos adatait soha nem adják ki, és akkor honnan tudja a "másoló" cég hogy hogyan gyártsa le?


Sehogy.


Át kell esnie egy laza ellenőrzésen, hogy terápiásan ugyanúgy hat-e, meg hogy hatáserősségben is, meg mennyiség, meg összetétel, stb...


De nyugodtan nézz utána, hogy mennyien panaszkodnak hogy a generikum gyógyszer miért nem hat úgy mint az brandname - eredeti.


Jó példa erre Xanax - eredeti, Frontin generikum (másolat).


Nézz utána itt is többen panaszkodtak h a frontin gyengébb.


És miért van az, hogy pl a zolpidem ratiopharm 30 db tablettát tartalmaz 10 mg osat, megveheted 1700-ért, és a stilnox 14 db 10 mg-os meg 2400?


Hogy érné ez meg a ratiopharmnak?


Úgy, hogy a zolpidem-ratiopharm generikum, máshogy állítja elő, olcsóbban, esetleg nem rak bele annyi hatóanyagot, vagy valamit kihagy.


Míg az eredeti brandname stilnox drágább, de az az eredeti és jobban hat.


Nézd meg redditen, a teva zolpidemből 10mgosból bevettek 9 db-ot és még ébren voltak. Kommentben írták hogy a teva tól a zolpidem egy fos.


Ez a baj a "helyettesíthetőséggel" (generikummal legtöbb esetben) - mert nem az eredeti gyógyszert kapod.


Itt az OGYÉI oldal oda van írva, hogy amit te szedsz az generikum [link]


Egyébként a legtöbb gyógyszer M.o-n generikum, és azok olcsobbak és többet tartalmaznak.

2023. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!