Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó szorongás felerősíthet...

Állandó szorongás felerősítheti e az MPS tüneteit?

Figyelt kérdés

3 éve mitralis prolapsust állapított meg a kardiológusom.

Azt mondta ne aggódjak nincs semmi baj, szedjek magnéziumot. Kezelést nem igényel. Rá egy évre pánikbeteg lettem, iszonyatosan éreztem magam, azóta folyamatosan szorongok, aggódok, stresszelek… Többször rám jönnek a pánikrohamok, olyankor érzem a szívemet a torkomban, irtó rossz közérzetem van. Ezek idáig szinte mindennaposak…

Ilyenkor érzem hogy magas a pulzusom meg gyorsan és erősen ver a szívem. Gyógynövényes nyugtatókkal próbálom ezeket enyhíteni, akkor egy ideig jól vagyok. De ez iszonyat… Folyamat attól rettegek hogy végem van…


Szerintetek a szorongás és a folyamatos idegeskedés felerősítheti?



nov. 5. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is van mitralis prolapsusom, nekem már több, mint 30 éve tudott. Ha stresszes az ember, az valóban okozhat kisebb szívpanaszokat. Nekem szerencsére nem lettek szorongásos zavaraim meg pánikbetegségem, de nálad ez szerintem orvosi kezelést igényel. Pszichiátert javasolok, ez nem kardiológus dolga (természetesen a szívpanaszokkal azt is keresd fel).

Egyébként tanulj meg kikapcsolódni, lazulj el, próbálj ne annyit stresszelni. Mindenesetre úgy tűnik, hogy gyógyszer is kell, de addig is próbáld meg ne venni a szívedre annyira a dolgokat! Jobbulást!

nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1/1 !

Kardiológus Betalocot is írt fel, azt mondta csak akkor vegyem be ha nagyon felugrik a pulzusom.

Egyébként a pánikbetegségem előtt kutya bajom nem volt, hisz az MPS is előtte 1 évvel derült ki. Mióta pánikbeteg lettem azóta van ez. Pszcihiátrrnél is jártam már, de ő nem javasolt gyógyszereket, terápiára jártam. Mégis úgy érzem nem segített… Mindenesetre próbálkozok lazítani, relaxálni stb.

nov. 5. 12:33
 3/4 anonim ***** válasza:
41%
1-es vagyok. Hallgass sok zenét, olyat, amit szeretsz. Egyél finomakat, sétálj a természetben, én pl. imádom a kacsákat, varjakat, stb. figyelni. Legyen puha, párnás fészked. Abban aludni egy jót nyugtatja az idegeket. Ölelj párnákat, az ölelés oldja a stresszt. Egy súlyozott takarót is beszerezhetsz, ha szeretnél.
nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
41%
Tedd rendbe a táplálkozásodat és az életviteledet.
nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!