Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El lehet nyomni/felejteni...

El lehet nyomni/felejteni teljesen a molesztálás/szexuális erőszak élményeit?

Figyelt kérdés
nov. 6. 10:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem lesz az illető demens/amnéziás, akkor nem.
nov. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
El lehet nyomni, de az a legrosszabb dolog, amit a traumával tehet az ember. Az idővel mindenféle testi-lelki pszichoszomatikus tünettel fog feltörni. Fel kell dolgozni szakember segítségével, így lehet a legjobban cselekedni, és igen, így szépen idővel és munkával elhalványul majd a borzalom emléke...
nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, hogy el lehet-e felejteni, a feldolgozáshoz néhány szempont/könyv:

www.emdr.hu

[link]

[link]

[link]

nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én évekig fel sem fogtam, úgy éltem hogy magamtól nem gondoltam rá, aztán a covid olyan ptsd-d hozott elő hogy akkor kezdtem rá visszaemlékezni
nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
én sosem gondoltam magamra úgy, mint akinek traumái lehetnek, aztán pár éve összeírtam a negatív történéseket az életemben és abba majdnem belehaltam. Tehát ezeket úgymond elfelejtettem addig, vagy pontosabban, nem úgy gondoltam rájuk, mint traumákra. De azért dolgoztak bennem, égettek belülről.
nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező itt válaszolok mert nem akarok a felhasználó nevemmel

A ptsd-d a covid miatti teljes összeomlás okozta, mert nekem annyira bekavart hogy arra szavak sincsenek.


Fogalmam sincs hogy miért de olyan dolgokra is elkezdtem emlékezni amikkel addig nem is foglalkoztam és olyan dolgoktól is dührohamot kaptam amik miatt eddig nem

Pl hogy egy idegen utánam jött az utcán és megfogta a derekam

Csak 2020 elején jottem rá hogy ez már zaklatás kategória

Gyerekkorombol is visszajöttek képek hogy az iskolában fogdosnak de nagyon homályosan


Én nem is elek nemi életet egyébként, rosszul vagyok tőle

Arról fogalmam sincs hogy ezt miért a covid miatti mizéria hozta vissza


Ahogy az előttem levő kommentelő is írta, az emberi agy hajlamos önvédelemből ignoralni rossz dolgokat

Pláne ha valaki szar családba születik es bántalmazó az apja

Azt sem fogtam fel sokáig, most az is visszajön

nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hatos, neked külön köszönöm, hogy megosztottad ezt velem és sajnálom, ha még több dolgot felszínre hozott a kérdésem.
nov. 6. 16:13
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

De egyébként a kérdésre a válasz az hogy igen, el lehet sőt ahogy mondtam az agy magától ezt csinálja, főleg ha ennyire mocskos dolognak tartod azt hogy akaratod ellenére ér hozzád férfi pláne ha amúgy nem is akarsz szexelni és szűz vagy felnőtt korodban is.


Kb egy paradoxon hogy élek és gondolkodom mert nem akarok így de mégis itt vagyok még mindig

nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
nem elnyomni kell hanem beszélni ,feloldani pszichoterapeutával !!
nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
9 szexuális erőszakot nem lehet feloldani semmivel
nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!