Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril 0.5 mg elvonási...

Rivotril 0.5 mg elvonási tünet kb. mikor kezdődik az utolsó bevett tabletta után?

Figyelt kérdés

Alvásproblémára kaptam a dokitól kb két éve Rivotrilt aztán fél éve xanaxot, temazepamot. Ezeket nem naponta szedtem az évek során, csak, amikor nem tudtam elaludni. A rivotrilból 0.5 mg -ot, este, a xanaxból 0.25 mg ot, a temazepamból 10mg-ot. Tehát a legalacsonyabb dózist.

A xanaxot és a temazepamot szedtem a legkevesebbszer.

Az utóbi pár hónapban sajnos egy héten átlagosan 3x vettem be este valamelyiket, mindig váltogatva.

Most egy hete nem szetem egyiket sem.

Mire számítsak? Ha lennének elvonási tünetek már jelentkeztek volna ? Vagy lehet, h majd csak most fog kezdődni?

Be vagyok szarva.

És igen mérgek ezek, de annyira sokszor nem tudok elaludni, hogy már a munkámat se tudtam elvégezni…

Pszichoterápiára is járok. De az alvásban semmit nem segít sajnos. Se semmilyen természetes bogyó(citromfű, melatonin, stb)


🥲🥹



nov. 6. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell túlparázni.

Én 20 éve szedem a Rivotrilt. 0.75 mg/nap, de ha stresszesebb a napom, akkor önkényesen emelem a dózist. Aztán van, hogy hónapokon át nincs rá szükségem. Semmi bajom tőle! Nem jövök elájulni, összeesni, meg még mit tudom én miket írnak, mint elvonási tünet. Szóval egy kicsit túl van parázva ez az egész, és mivel az embereket belelovalják abba, hogy szükségszerűen lesz elvonási tünet, pszichésen az illető magának elő is idézi.

Ennyire azért nem necces ez.

nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van és csak túlparázom mások tapasztalatai miatt, amiket mindenhol lehet olvasni … 🥵
nov. 6. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Hat én xanaxot évek óta szedek, 0,5 mgt egy nap de brutális elvonási tünetei vannak


Egyszer alakult úgy hogy nem tudtam bevenni és úgy érteztem azonnal meghalok

nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Ne foglalkozz vele, ha a netről diagnosztizálná magát az ember, már rég nem lenne az élők sorában!

Egyesek meg kiszínezve adják elő a storyjaikat, hogy felhívják magukra a figyelmet, szóval én nem paráznék ezen. Egyébként is a legkisebb dózist szeded, ami jóformán semmi. Én ismerek olyat aki napi 8 mg -ot szed, na az már parára ad okot, de ez NEM!

nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as: milyen tüneteid vannak, ha nem szeded be?
nov. 6. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Durva pánikroham

Fülzúgás, sehogy sem jó, sem fekve sem állva, légszomj

Aztán ha beveszem megnyugszom

nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

4


Na mi a fene csak nem ismersz? En szedek pont 8 mg-ot rivotrilbol naponta. Volt, hogy elhagytam es semmi nem tortent. Se 1 honap mulva se fel ev mulva. Xanaxot elhagyva volt az, hogy visszajottek a regi gondjaim, es ennyi.


Az 1 het mar szerintem kiestel a veszelyes zonabol. Meg picit rizikos, de ezek 3 - 4 nap mulva jelentkeznek (elvonasi tunetek). Ez genetikai faktor is persze. Nevezz engem szerencsesnek, vagy szerencsetlennek, mert en is azt olvastam amiket te - varva a nagy grand mal brutal epilepszias rohamot, erre vartam... vartam... egyre idegesebb lettem, hogy mi van mar, es mondtam jo, fogtam magam, elmentem az erdobe, ezt nem mondom el mi tortent ott, majd veresen lejottem, meg kellett mosakodnom ilyen csapnal az arcom, kezem tiszta ver volt, a gatyam is, szemem is beverzett.


Hazajottem, tiszta idegesen, eltelt megtobb nap mar kb 1 het. Ezt sem mondom el mi tortent itt, de hogy mar 5-ik alkalom, hogy probalom mar keringesi gyogyszerrel, volt alkohol+xanax 20mg meg volt 50mg rivotril is, volt ezekre szivgyogyszer hotelben, aztan ujraprobalva altatoval. Semmi. Olyan rohadt duhos voltam, hogy elkezdtem verni az ajtot, hogy mi van velem, hogy itt ragadok mint egy szardarab az anuszon es csak torlom magam. Mehettem sebeszetre. Szerencsere nem kellett se tetanusz se semmi, rontgen szerint tobb ujjamon es csuklo reszen enyhe toredezettseg es trauma volt lathato, ennyi. Ugy latszik genetikai hajlam, mi mas lehet? Ja, szerencse? Az meg mi egyebkent? Veletlen olyan az agyi strukturam? Akkor megis genetika es igy szulettem.. nincs ilyen, hogy szerencse meg ilyesmi. Genetika. Az van.


1 het elteltevel mar a szervezeted erzekelne. Ahogy olvasva igazabol (farmakologiahoz ertve) szep lassan leszedted magad a szerekrol. Az en sztorimat olvasva akkor most aludj nyugodtan, mert amilyen remhirek vannak a neten ahogy valaki irta, vannak valodi, megtortent dolgok is.


Egyebkent max dozis naponta Rivotrilra 20mg. Amit te szedtel az... mindegy. persze lehet 0.05mg-tol is beepilepszulni, de megint, genetika.

nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!