Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogyan szokta összeszedni...

Ki hogyan szokta összeszedni magát?

Figyelt kérdés

Sajnos gyakorlatilag úgy látszik minden összeomlik az életemben.


Nagyon gyakran gondokozom az öngyilkosságon, de ehhez még nagyon fiatal vagyok…


Hiába dolgozom minden nap, teperek, próbálok a szeretteimért tenni, a kapcsolataimat ápolni, de úgy érzem hiába. Tényleg minden hiába, semminek sincsen valódi eredménye.


Ki hogyan tartja magában a lelket? Senkivel nincs ezt megbeszélnem sajnos.



2023. júl. 3. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, beszélhetünk.
2023. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azokkal, akik nem értékelnek téged, ne foglalkozz. A kapcsolataid ápolásán mit értesz? Ne másért dolgozz, hanem magadért. Mivel fiatalnak írod magadat, gondolom nincs saját családod. Próbálj meg kiszakadni a megszokottból, lépj ki egy kicsit a komfortzónádból! Menj el egyet futni, ismerj meg új embereket, fedezz fel új helyeket!
2023. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
dettó, csak én már 40 éves vagyok
2023. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Edzés közben konkrétan elfelejtek minden mást, ami éppen nem létezik a közvetlen környezetemben. Utána is jobban szoktam magam érezni egy darabig, de egy idő után mindig visszamászik minden a fejembe.


Sajnálom, kérdező, de permanens megoldást sajnos nem tudok mondani.

2023. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok, kb 5 éve nem pihenek szinte semmit.

Illetve nyaralni járok, de azt is valójában a család kedvéért, engem ezek a tengerparti semmittevős fetrengések nem tesznek boldogabbá, olyankor csak az megy a fejemben, hogy megint pazarlom az időt.


Dolgozom éjjel-nappal, illetve sportolok amikor belefér. Jól írja a negyedik, köszönöm a válaszokat. :)


Sajnos ilyen életmód mellett sem látom azt, hogy valaha is tényleg összejöjjön annyi pénzem (illetve max majd 50 éves koromra, dehát akkor meg már hogy élvezzem...), hogy megvegyek egy olyan házat / kocsit nyugodtan amire vágyom.


Dagadt kisgyerek voltam, dolgozom a dolgon, de sajnos a mai napig így nincsen valódi önbizalmam, az edzéssel lassan, de biztosan haladok, de a lányoknál valódi sikerem így nincsen. A családom pedig csak visszahúz, tulajdonképpen őket cipelem a hátamon, a szüleim rettenetesen instabilak és egyáltalán nem felnőtt módjára viselkednek.


Igazából elvesztettem minden motivációmat egy ideje, az akaraterő pedig rohamosan fogy, csak a mai nap kaptam a családtól 2 rossz hírt is, a lány akivel már-már láttam reményt elúszni látszik, pénzem pedig (mily meglepő, egyetemistaként, 3 éve dolgozom diákként, csak tudnám kb, hogy minek.. :)) nem sok, a döntő többsége elmegy kajára, lakhatásra meg ruhára.

Ja meg van egy középkategóriás telefonom. Tök jó, élvezzük az életet. Vagy mi. :D

2023. júl. 3. 19:45
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Új dolgok tanulása segített. Ha úgy érzem valamiban tájékozott vagyok akkor magabiztosabb vagyok, ettől több az önbizalmam.

A sport nálam is működött, de egy idő után beleuntam a testedzésbe. Sétálni szoktam, vagy kocogni az is tud relaxálóan hatni. De előtte 10 évig jártam konditerembe, a közösség miatt is. Szeretem emberek között lenni.

Ez az idő haladtával szerintem folyamat változik, ahogy a környezetünk is, most már a kondizás nem tölt fel.

Egyik nyáron nagyon sokat kerékpároztam, következő nyáron pedig teljesen untam.

Olvasás, zenehallgatás, táncolás ezek feltöltenek.

2023. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is 21 éves vagyok, és egyetem mellett dolgozok, igaz a családi vállalkozásban, de ugyanúgy 8-17-ig munka van. Szorgalmi időszakban, amikor nincs órám dolgozok, nyári szünetben végig dolgozok. Igaz nyáron 3 hét szabadság minden évben megvan, hiszen minek gályázni egész évben, ha nem adhatsz magadnak 3 hetet?


Csajok terén én sem tudok dicsekedni, dehát az majd összejön😁.


Ha úgy érzed, hogy a szüleid visszahúznak, akkor - bármennyire is nehézd dolog - de minél hamarabb függetlenítened kell magadat! Ha a szüleid visszahúznak, akkor 50 évesen is ott fogsz tartani, mint most.

Mit tanulsz egyetemen? Próbálj abban a szakmában elhelyezkedni, amit tanulsz! Nyáron keress ehhez kapcsolódó munkát, hogy szerezhess tapasztalatot!


Ha a nyaralást idővesztegetésnek éled meg, az bizony baj! El kell menni pihenni mindenképp! Ha nem is a tengerhez, de egy közeli üdülőhelyen mindenképp pihenj minden nyáron!


Hogy érted, hogy elmegy lakhatásra a pénz? Külön laksz még? Vagy otthon laksz még és te tartod el a szüleidet?

2023. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Elköltöztem egy másik városba ahol van az egyetemem.

Mindeközben nem hagynak békén, hogy folyamatosan járkáljak hozzájuk haza, amikor hazamegyek akkor csak kötekszenek velem.


Szakmai helyen dolgozom, gyakornok vagyok már 2 éve.

2023. júl. 3. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Kapunyitási, leválási probléma, nekem is volt.


Pszichológust keresek facebook oldalon tudsz név nélkül keresni, én azt is néztem amit mások írtak, így találtam online egy jó szakembert.


Ne félj a kiúthoz segítséget kérni, simán lehetsz még céltudatos, életvidám.


Sok sikert hozzá :)

2023. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Őszintén? Gáz vagy nem, csak a gyógyszer segít nekem. Aztán van, hogy hetekig, hónapokig minden hepi, majd jön egy mélyrepülés és hetekig szorongok. Sajnos ilyen alkat vagyok, és halmozottan öröklött a családban ez a dolog .
2023. okt. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!