Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találhatok értékelést,...

Hol találhatok értékelést, véleményeket Budapesti magán pszichológusokról?

Figyelt kérdés

Klinikai és család terapeutát keresek. Először egyedül mennék. Aztán a szüleimmel.

Pszichiáterhez, államira járok generalizált szorongással, krónikus depresszióval, valami latin halandzsával. Ott csak 2 féle antidepit, 2 féle benzot, meg altatót kapok.

Most konkrét problémákkal mennék ami a családomat is érinti. Gyorsan el kéne jutnom valahova.

A baj hogy rossz tapasztalatom van a pszichológusokkal. Nem olyanok mint a Rick and Mortyban. Régen kipróbáltam párat de nem javasolt semmit, nem kérdezett olyasmit amit én már nem gondoltam át, nem jött rá pszichoszomatikus problémáimra (a pszichiáter az utóbibbit kezeli).

Az a baj hogy nem akarok nagyon belemenni. Összeírtam hogy mik a problémáim, összeírtam egyéni terápiás célokat, összeírtam mit nem tudok megbeszélni az ősökkel, összeírtam pár releváns traumát. Elég konkrét szitu is van.

Nincs sok időm, energiám és pénzem. Félek hogy egy alkalmatlan emberhez megyek. Nem tudomm hogy lehet kiszűrni a jó szakembereket. Nem tudok 10-et végigjárni. Főleg hogy nem értek hozzá, csak azt veszem észre hogy járok hozzá de nem teljesített semmit abból amit az önéletrajzában vállalt.

Direkt utánanéztem mi történik egy pszichoterápián. A terápiás célokat még egyszer sem kérdezték tőlem, pedig az első ülésen meg kéne beszélni. Volt akihez vagy fél évig jártam de semmilyen személyiségzavarra nem gyanakodott (ezeket a személyiségzavarokat egy pszichiáter az első alkalommal megállapította, akkor utánanéztem, így utólag brutálisan egyértelműek). Segít is a gyógyszeres kezelés. Nem csak az érzelmi problémákon, a durva testi tüneteimen is amiket évtizedekik próbáltak kezelni orvosok.

Egy pszichiáter inkább gyógyszerész. Főleg államin. Abban a konkrét élethelyzetben nem tud segíteni amiben én vagyok. Csak nem tudom hogy segíthetne a problémáimon egy olyan pszichológus, aki nem ismeri fel a személyiségzavarokat. Elküld hogy nem tud segíteni. Pár alkalom után elküld hogy ő megtette a magáét, adott pár releváns de közhelyes tanácsot, vagy fél évig járok és nem veszi észre a szorngásos tüneteket vagy krónikus depressziót. Én mindig őszinte voltam, nem érzem hogy rajtam bukott a dolog.

Egy szó mint száz: értékelésekre, tapasztalatokra lenne szükségem. Gondolom hogy nem szívesen ossza meg valaki miért járt ott, de legalább írják róla többen hogy "segített egy konkrét problémámon amit nem szeretnék részletezni".

A foglaljorvost nem jött be. Írják hogy kedves, aranyos. Tényleg az, de nem beszél terápiás célokról, nem érzem hogy szakemer lenne. Ismerek kedves, aranyos embereket. Szegényekre néha rá is zúdítom a problémáim de én ennél többet várok a pénzemért.

Pl. segítsen feldolgozni a súlyos családi traumákat. Segítsen hogy legalább annyira együtt tudjunk működni hogy az örökséget, ősök gondozását megbeszéljük. Segítsen hogy úgy működjek együtt a családommal hogy határokat szabok, de nem is tiltom őket. Segítsen bizonyos feltételeket úgy közölni hogy ne sérüljön senki...



nov. 13. 17:08
 1/3 A kérdező kommentje:
* klinikai szakpszichológust keresek, aki egyéni és család terápiát tart. Bocsi siettem.
nov. 13. 17:08
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
En azt tudom, hogy ha keves szamu ember ertekel valakit, tehat nem szazas, ezres nagysagrend minimum, akkor semmit nem jelent. Baratok, ismerosok ot csillagosra ertekelik, viszont egy orvosom, aki egesz biztos, hogy nem olyan, valas, feltekenykedes miatt iszonyu ragalmakat kapott egy csillagal. Pl.
nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, az biztos hogy nem csak a pontszám számít. Ha sokan értékelik, akkor át kell nézni egyesével. Sajnos én is láttam hogy negatív értékelések pl. nem volt időpont, vagy egyszerűen valami értelmezhetetlen zagyvaság (utóbbi gondolom részegen írhatott). Vagy a pozitív annyi hogy szép a doktornő (semmi arról hogy miben vagy hogyan segített neki).
nov. 13. 18:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!