Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alvásiparalízis vagy csak...

Ez alvásiparalízis vagy csak rémálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már egy pár éve hallottam az alvásiparalízisről és azóta van bennem egy félelem, hogy velem is megtörténik. Idén nyáron elkezdtem frontint szedni szorongásra, előtte elolvastam a betegtájékoztatót és ott a mellékhatásoknál írták az alvásiparalizíst. Eléggé ráparáztam az első szemre, de aztán nem volt semmi, este is rendesen aludtam. Aztán másnap délután lefeküdtem egy pár órára pihenni és félálomba kerültem. Olyan volt mintha ébren lennék, de mégsem, tudtam, hogy nem tudok megmozdulni hiába próbálkozom, de egyfolytában csak "próbálkoztam" közben olyan volt mintha álmodnék és látom magam ahogy nagy nehezen levergődőm az ágyról és a földön kúszva úgy, hogy a karom szorosan mellettem és a lábaim is mintha össze lennének kötve vergődöm a földön míg ki nem érek a konyhába a szüleimhez. Aztán ezután azt álmodtam, hogy ezt elmesélem a szüleimnek, de újra megtörtént utána. Vagy 3x álmodtam ezt, hogy nagy nehezen kijutok hozzájuk és elmesélem nekik. Tehát olyan is mintha álmodnék és látom magamat, ahogy próbálok megmozdulni és vergődni, de közben érzem azt is, hogy a tudatában vagyok annak, hogy az elmém felébredt, de a testem nem és valójában is próbálok megmozdulni, csak nem sikerül. Aztán mikor tényleg felébredek és tudok mozogni minden olyan fura. Amióta szedem a frontint ez többször előfordult és mindig így, hogy az elmém tudja, hogy ébren vagyok, de a testem nem és mindig először megpróbálok mozogni és ebből indul el mindig az álom, hogy látom magam ahogy vergődöm meg próbálok nyögni. Volt, hogy azt álmodtam, hogy a vizes palackomért nyúlok nagy erőfeszítésekkel és utána megpróbálom eldobni, hogy ezzel keltsek valamilyen zajt, hogy valaki jöjjön segíteni, de mikor rendesen magamhoz térek ebből ugye semmi nem valósult meg. Volt, hogy megint ez volt, hogy tudtam félig ébren vagyok, de nem ment a mozgás és akkor megnyugtattam magam, hogy mindjárt elalszom és elmúlik ez a rossz érzés és akkor el is aludtam és mikor felébredtem ez az egész nagyon távolinak tünt.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy vajon tényleg alvásparalízisem van vagy az egészet csak álmodom?

Olyan valósághűnek tünik, de mikor magamhoz térek meg olyan, mintha álom lett volna. Mármint az valosághű, hogy próbálok mozogni, de nem sikerül, a többit tudom, hogy álmodom.


Lehetséges, hogy tényleg alvásiparalízis, de közben elalszom és azért álmodok ilyet?



nov. 14. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Akinek nincs baja, az csinal maganak. Te vagy a tipikus pelda.
nov. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 talpalos válasza:
100%
A leírásod alapján úgy hangzik. Tud okozni hallucinációt is ami magyarázhatja az álomszerű többszöri felkelést is.
nov. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első, lehet félreértettél. Nem az alvásparalízis miatt szorongok, nem arra szedem a gyógyszert, csak amióta hallottam róla bennem van egy félsz, de nem akkora, hogy ezért szorongjak. A kérdést is azért írtam ki, mert többször előfordult velem, például tegnap is és nem tudom, hogy most nekem is alvásiparalízisem volt, vagy sem. Olyanok válaszára vagyok kíváncsi, akik éltek át hasonlót. Sajnos trauma miatt szorongok és lettem pánikbeteg, azon vagyok, hogy meggyógyuljak, ezért is egyeztem bele a gyógyszer szedésébe.
nov. 14. 01:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alvásparalízis nem betegség, pusztán annyit tesz, hogy a REM-fázis alatt bekövetkező bénulás az ébredés után is megmarad. Legtöbbször ez nem is feltétlen félelmetes, nem kell tőle aggódni.
nov. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Négyes, igen, ezért vagyok bizonytalan, hogy nekem az volt-e, mert mindenki olyanokat ír, hogy valaki bement a szobájukba, szörnyet láttak meg stb, de nekem csak ez van, hogy tudom, hogy nem tudok mozogni, és ahogy rájövök, hogy nem tudok mozogni akkor kezdődik el az álom, amiről tudom, hogy egy álom, mert hiába álmodom azt, hogy vergődöm a földön, azt tudom, hogy továbbra sem sikerült a valóságban megmozdulnom és ott fekszem mozdulatlanul és én a szememet sem tudom sosem kinyitni. Nálam ez inkább akkor fordul elő amikor éppen alszom el, nem felkeléskor. Antidepit is szedek, amitől minden álmom valósághű,így arra is gondoltam, hogy lehet ez egy visszatérő álom, csak közben még is teljesen más, mint a többi. Azért is tettem ki a kérdést, mert tegnap miközben ez történt az erőlködéstől, hogy meg tudjak mozdulni megfájdult a fejem, de mikor rendesen felébredtem a fejfájás sehol se volt. Van neurológiai betegségem, ezért megijedtem, nehogy valami bajom legyen ezektől a paralízisektől, ha ezek egyáltalán azok. Nemsokára megyek dokihoz, akkor neki is fogom mondani.
nov. 14. 01:26
 6/6 talpalos válasza:
100%
Az alvásparalízis elalvás előtt és ébredéskor is jelentkezhet. A legfőbb ismertetője, hogy nem tudsz mozogni mert a tested még REM fázisban van. Nem kell "szörnyet" látni hozzá, ez pontosan az ami. Alvásparalízis
nov. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!