Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kellene feldolgoznom...

Hogyan kellene feldolgoznom egy ilyen tapasztalatot, amivel még a pszichiáterek sem tudnak mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 32 éves nő vagyok.


28 éves koromban elindultam haza a munkámból télen, késő délután amikor már sötét volt. A szokásos útvonalamon mentem, amikor is hirtelen egy olyan élményben volt részem, amit azóta sem tudok sem megmagyarázni, sem feldolgozni, de még szakemberek sem tudnak segíteni. Volt egy nagyon élénk látomásom, szinte teljesen meg is éltem, hogy egy sarkon lefordulva elkap egy férfi, megüt, befogja a számat, megkötöz és megerőszakol.. majd miután végzett, megkésel és megvárja, amíg kivérzem és még arra is élvezkedik, majd lelép.


Annyira megijesztett, hogy nem mentem arra. Hazamentem, letudtam egy egyszerű képzelgésnek.. azonban kb 2 nap múlva tudomásomra jutott, hogy ugyanott.. ugyanakkor ez konkrétan megtörtént egy másik nővel! Azonnal pánikrohamom lett, pedig azelőtt nem volt ilyen.


Elmentem először pszichológushoz.. ő semmit nem tudott segíteni, max annyit, hogy menjek el egy pszichiáterhez, mert lehet, hogy beképzeltem és ő ezt kivizsgálhatná. Na ennek meg is örültem, mert az lenne a legegyszerűbb válasz, ha simán csak őrült lennék. Felkerestem tehát egy teljesen más városban élő pszichiátert (hogy véletlenül se fordulhasson elő az, hogy nem tartja be az orvosi titoktartást és valahogy megtudják az ismerőseim, mert azt nagyon szégyellném).. lényeg a lényeg.. a teszteken az jött ki, hogy teljesen normális vagyok.. ezt nem akartam elhinni, úgyhogy addig erősködtem, amíg még agyi CT-re is kiírt végül, pedig nem akart.. de mondta, hogy ha attól megnyugszom, akkor kiír oda is.. hát nem gondoltam volna, hogy nem fogok örülni annak az eredménynek, hogy nem vagyok őrült, de ez van...


Egyedül a legjobb barátnőmnek mertem elmondani az egész világon.. ő elhitte a történtet, de ő is csak azért, mert még a tényleges nemi erőszak és egyben gyilkosság előtt mondtam el neki, hogy ezt képzeltem be... de legnagyobb meglepetésemre simán csak letudta annyival, hogy nem hogy örülnék neki, mert vagy van 6. érzékem / veszély érzékelősem mint a pókembernek, vagy őrangyalok vigyáznak rám. Csak ő nem érti meg, hogy én még a lelkiismeretemmel sem tudok elszámolni, mert habár igaz, hogy nem tudhattam, de ha akkor nem foglalkozom ezzel az érzéssel, akkor velem történik meg az egész és nem azzal a másik nővel.. így most én élek ezzel a tudattal életem végéig.. Meg ami különösen idegőrlő nekem, hogy még van, hogy társaságban viccelődik azzal, hogy a női megérzéseim.. és rámkacsint.. és nyilván arra az eseményre céloz.. Meg olyat is mondott, hogy nem hogy elmennék médiumnak és segítenék másoknak.. ekkor majdnem pofon akartam verni.. mert ilyen és ehhez hasonló sem előtte, sem utána nem történt velem soha! És különben sem tapasztalatok az életben semmi különöset (ezen kívül persze), nem jönnek "látomásaim" ha megfogom valaki kezét meg hasonlók.. tehát még pénzt sem tudnék belőle csinálni, mert ha van is ilyen képességem, nem tudom csak úgy előhívni.. irányítani.. egyszerűen csak megtörtént velem egyszer az életemben 32 év alatt és nem tudom, hogy hogyan és ennyi!


Nem tudja megérteni, hogy engem azzal, hogy elvicceli nem tud megnyugtatni.. és bárcsak őrült lennék, mert akkor boldogan sétálnék az utcán, azzal a tudattal, hogy csak beképzeltem és legfeljebb gyógyszerekkel boldog lehetnék. Már öngyilkosságon is gondolkodtam, de ettől is inkább csak az tart vissza, hogy megint jön esetleg egy látomásom, amitől a pánikrohamom után már nagyon félek, tehát erre sem lennék képes!


4 éve történt és azóta is csak ilyen helyeken merek erről beszélni, mint a gyakorikérdések, ahol úgyis ismeretlenül írhatok..


Igazából nem bízom abban, hogy ti tudtok segíteni, csak egyedül vagyok a gondolataimmal, mert senkinek nem merem megosztani és legalább ebbe próbálok kapaszkodni...



2023. nov. 14. 18:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%
Egy pappal kellene talán még beszélned.
2023. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy nem kamu a sztori.


Mi van akkor, ha megélted valaki másnak a perverz legyilkolását?


Ez egy trauma számodra. Ha valós az élmény, ha nem, pszichoterapeutának kell tudnia segíteni a feldolgozásában.

2023. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%

Azt írod, hogy "ugyanott, ugyanakkor megtörtént egy másik nővel". Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy szemtanúja voltál. Mert ha úgymond "előre látod" az eseményt, vagy "megérzed", akkor vagy az ugyanakkor, vagy az ugyanott nem teljesülne.

Nem lehet, hogy te TÉNYLEG láttad, ami a történt azzal a másik nővel, csak annyira lesokkolt a brutalitás, hogy lefagytál, és inkább elnyomod magadban az egész emléket?

2023. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1.-esnek. Papokban nem bízok, amúgy is hallanak sok hasonló sztorit gondolom, lehet el sem hiszi.. mellesleg 10 miatyánk elmondása nem fog segíteni rajtam.


3-asnak. Lehet nem voltam elég részletes.. de abban igen, hogy mint írtam, síri csendben történt az egész a látomásomban, mert megütött és befogta a számat, még sikítani sem tudtam. Nyilván ez történt a nővel is, akit végül megöltek.. tehát én azt nem hallhattam.

A látomás kb fél perccel az esemény előtt történhetett, mert kb ott történt, ahol a normál sétatempómban fél perc múlva értem VOLNA ODA. De mivel majdnem 180 fokos fordulatot vettem, ezért én addigra már kb 1 percnyi gyors sétányi távolságra voltam.. tehát még ennyire sem hallhattam az eseményt és különben sem figyeltem oda, mert csak egy hülye képzelgésnek tudtam be az egészet.. csak a biztonság kedvéért nem mentem végül arra. Ha arra mentem volna, akkor viszont lehet ketten lettünk volna.. bár egy ilyen gyilkos minden bizonnyal két nővel is tud végezni.. de lehet az egyikünk legalább tudott volna sikítani... ezért (is) aggaszt ennyire ez az egész.

2023. nov. 14. 19:10
 5/29 anonim ***** válasza:
22%
Kedves kérdező, nem kell neked tíz Miatyánkot elmondani, ami nem használ. Csak a látnoki képesség rossz jel.
2023. nov. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%

Volt itt sztem egy kis időbeli kavar a fejedben. Hamarabb hallottad a storyt és csak utána volt a hallucináció. Te viszont úgy könyveled el, h hamarabb volt a “látomás”. Gondolom erről nem tudnak meggyőzni téged, ezért írod, h nem tudnak ezzel mit kezdeni a szakértők sem.

Ebben a storyban semmi új nincs. Millió ilyen eset van, dokumentumfilmeket forgatnak róluk.

2023. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

"Meg olyat is mondott, hogy nem hogy elmennék médiumnak és segítenék másoknak.."


A barinőd védelmet is biztosítana ehhez neked?

2023. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"Volt itt sztem egy kis időbeli kavar a fejedben. Hamarabb hallottad a storyt és csak utána volt a hallucináció. Te viszont úgy könyveled el, h hamarabb volt a “látomás”."


Képzeld, én PONT ugyanerről akartam győzködni a pszichiátert!!! Hogy biztos csak ez van, de ő meg "megnyugtatott" (hát pont nem) hogy ez az én esetemben majdnem kizárható, mert teljesen következetes voltam a tesztjein és nem mutattam semmilyen olyan tünetet sem, amiből ezt szűrhette volna le.. (bárcsak így lett volna, én örültem volna a legjobban, hidd el!).


7-es. Erről nem volt szó =/ De ha akarna sem tudna védelmet biztosítani.

2023. nov. 14. 19:38
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
#8 aha. Tök hihető, h egy szakértő inkább a “csodában” hisz, mint egy racionális magyarázatban. A tesztjei nem mutatták ki, h baj van az agyaddal, akkor biztos nem a teszt volt a rossz, hanem te láttál a jövőbe.
2023. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Bocsi, félreolvastam amit írtál. Hamarabb nem hallhattam a story-t, mert biztosan később történt. Az üzenetet amiben leírtam a látomásom, 2 nappal hamarabb (azaz aznap) küldtem el üzenetben a barátnőmnek még mielőtt a tudtomra jutott volna 2 nappal később a hír.
2023. nov. 14. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!