Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kellene feldolgoznom...

Hogyan kellene feldolgoznom egy ilyen tapasztalatot, amivel még a pszichiáterek sem tudnak mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 32 éves nő vagyok.


28 éves koromban elindultam haza a munkámból télen, késő délután amikor már sötét volt. A szokásos útvonalamon mentem, amikor is hirtelen egy olyan élményben volt részem, amit azóta sem tudok sem megmagyarázni, sem feldolgozni, de még szakemberek sem tudnak segíteni. Volt egy nagyon élénk látomásom, szinte teljesen meg is éltem, hogy egy sarkon lefordulva elkap egy férfi, megüt, befogja a számat, megkötöz és megerőszakol.. majd miután végzett, megkésel és megvárja, amíg kivérzem és még arra is élvezkedik, majd lelép.


Annyira megijesztett, hogy nem mentem arra. Hazamentem, letudtam egy egyszerű képzelgésnek.. azonban kb 2 nap múlva tudomásomra jutott, hogy ugyanott.. ugyanakkor ez konkrétan megtörtént egy másik nővel! Azonnal pánikrohamom lett, pedig azelőtt nem volt ilyen.


Elmentem először pszichológushoz.. ő semmit nem tudott segíteni, max annyit, hogy menjek el egy pszichiáterhez, mert lehet, hogy beképzeltem és ő ezt kivizsgálhatná. Na ennek meg is örültem, mert az lenne a legegyszerűbb válasz, ha simán csak őrült lennék. Felkerestem tehát egy teljesen más városban élő pszichiátert (hogy véletlenül se fordulhasson elő az, hogy nem tartja be az orvosi titoktartást és valahogy megtudják az ismerőseim, mert azt nagyon szégyellném).. lényeg a lényeg.. a teszteken az jött ki, hogy teljesen normális vagyok.. ezt nem akartam elhinni, úgyhogy addig erősködtem, amíg még agyi CT-re is kiírt végül, pedig nem akart.. de mondta, hogy ha attól megnyugszom, akkor kiír oda is.. hát nem gondoltam volna, hogy nem fogok örülni annak az eredménynek, hogy nem vagyok őrült, de ez van...


Egyedül a legjobb barátnőmnek mertem elmondani az egész világon.. ő elhitte a történtet, de ő is csak azért, mert még a tényleges nemi erőszak és egyben gyilkosság előtt mondtam el neki, hogy ezt képzeltem be... de legnagyobb meglepetésemre simán csak letudta annyival, hogy nem hogy örülnék neki, mert vagy van 6. érzékem / veszély érzékelősem mint a pókembernek, vagy őrangyalok vigyáznak rám. Csak ő nem érti meg, hogy én még a lelkiismeretemmel sem tudok elszámolni, mert habár igaz, hogy nem tudhattam, de ha akkor nem foglalkozom ezzel az érzéssel, akkor velem történik meg az egész és nem azzal a másik nővel.. így most én élek ezzel a tudattal életem végéig.. Meg ami különösen idegőrlő nekem, hogy még van, hogy társaságban viccelődik azzal, hogy a női megérzéseim.. és rámkacsint.. és nyilván arra az eseményre céloz.. Meg olyat is mondott, hogy nem hogy elmennék médiumnak és segítenék másoknak.. ekkor majdnem pofon akartam verni.. mert ilyen és ehhez hasonló sem előtte, sem utána nem történt velem soha! És különben sem tapasztalatok az életben semmi különöset (ezen kívül persze), nem jönnek "látomásaim" ha megfogom valaki kezét meg hasonlók.. tehát még pénzt sem tudnék belőle csinálni, mert ha van is ilyen képességem, nem tudom csak úgy előhívni.. irányítani.. egyszerűen csak megtörtént velem egyszer az életemben 32 év alatt és nem tudom, hogy hogyan és ennyi!


Nem tudja megérteni, hogy engem azzal, hogy elvicceli nem tud megnyugtatni.. és bárcsak őrült lennék, mert akkor boldogan sétálnék az utcán, azzal a tudattal, hogy csak beképzeltem és legfeljebb gyógyszerekkel boldog lehetnék. Már öngyilkosságon is gondolkodtam, de ettől is inkább csak az tart vissza, hogy megint jön esetleg egy látomásom, amitől a pánikrohamom után már nagyon félek, tehát erre sem lennék képes!


4 éve történt és azóta is csak ilyen helyeken merek erről beszélni, mint a gyakorikérdések, ahol úgyis ismeretlenül írhatok..


Igazából nem bízom abban, hogy ti tudtok segíteni, csak egyedül vagyok a gondolataimmal, mert senkinek nem merem megosztani és legalább ebbe próbálok kapaszkodni...



2023. nov. 14. 18:42
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
9.-es. Kérdeztem a szakértőt, hogy ő miben hisz, azonban azt mondta, hogy nem tud mást mondani, mint amit a tesztek igazolnak. Ő nem akarja szubjektív véleménnyel megválaszolni ezt a kérdést. Szerintem sem normális dolog ez, mert ebbe nem lehet kapaszkodni, de ez van.
2023. nov. 14. 19:44
 12/29 anonim ***** válasza:

Én arra gondolok, hogy ez nem egy látomás volt, hanem egy szorongás okozta gondolatmenet. Ez természetes, mindenkinek vannak ilyen hirtelen jött "forgatókönyvei". Elég színesek tudnak lenni. Ettől nem vagy őrült. Az, hogy utána valóban meg is történt ez az eset egy másik nővel, ez véletlen egybeesés. Szerintem igen is vannak véletlenek, amiről nem te tehetsz.


" Ha arra mentem volna, akkor viszont lehet ketten lettünk volna.. bár egy ilyen gyilkos minden bizonnyal két nővel is tud végezni.. de lehet az egyikünk legalább tudott volna sikítani... ezért (is) aggaszt ennyire ez az egész."


Ez a gondolat, szerintem szintén szorongás miatt van. Ezt nem tudhatod biztosan, mi lett volna ha.



Azt, hogy ez trauma számodra, ez érthető, hiszen veled is megtörténhetett volna. Azt mondom, ha nem segít a pszichiáter, menj tovább, keress másik szakembert, mert nem minden orvos "kompatibilis". Vannak jobban hozzáértőbbek, vannak akikről lesüt, hogy szakmát tévesztett vagy nem is érdekli valójában az eseted.

Előbb-utóbb úgyis megtalálod azt a szakembert, aki tud segíteni. Nagyon sok mindent fel lehet dolgozni. Emiatt semmiképp ne legyél öngyilkos.

2023. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Egyedül a véletlenbe kapaszkodom.. mert habár abban igazad van, hogy lehetnek rossz szakemberek, páciensként úgy gondolom nem feltétlen vonhatom kétségbe több szakember egyhangú véleményét, illetve te is úgy látod, hogy nem vagyok őrült.


A véletlenbe kapaszkodom egyedül csak, az az egyetlen, utolsó logikus magyarázat. Csak nagyon nehéz elhinni, hogy létezik ekkora véletlen :((

2023. nov. 14. 19:56
 14/29 anonim ***** válasza:

A 9-esre válaszolok. Ezen annyira nem kell meglepődni. Mivel szakmabeli vagyok, tudom, hogy a szakértők nem mondhatnak a páciensnek (ez esetben direkt nem beteget írtam!) olyat, ami nincs összhangban a vizsgálati eredményekkel. A kérdező pszichiáterének kompetenciáját sem vonom kétségbe, legalábbis azok alapján amit olvastam nem, mivel a kérdező is írta, hogy az orvosa azt mondta neki, hogy nem mondjat szubjektív véleményt. Ez ilyenkor egy bevett orvosi reakció.


Kérdező. Habár én szakmabeli vagyok, és nem állna "jogomban" véleményt mondani neked, mégis megteszem. Két eset lehetséges. Ez valóban véletlen volt, mert akármilyen hihetetlen, de véletlenek igenis történnek a világban, méghozzá a nagy számok törvénye alapján történhetnek ilyen nagy véletlenek is. Googlezd ki, vagy youtuben keress rá, hogy "10 most random coincidences" vagy hasonlók.. vannak valóban durva véletlenek, amiknél bizonyítani is lehet, hogy azok voltak, a te esetedben sajnos nem lehet bizonyítani és akármennyire is nem örülsz annak, hogy nem vagy őrült, minden bizonnyal valóban nem vagy az, hisz erről orvosi szakvélemény készült az elmondásod alapján és ezt én sem vonnám kétségbe. Azt nagyon jól tetted, hogy elmentél szakemberhez, többször is, de ők tényleg nem mondhattak neked mást, mint amit mondtak.. ezért bátorkodtam neked elmondani azt is, amit a 9.-es is kifejtett, hogy véletlenek vannak, még ha ilyen extrém durva, akkor is.


Egy matek professzor pont ezt használta ki, hogy megkérte a hallgatóit, hogy írjanak fel papírcetlire 100 kitalált számot általuk gondolt dobókocka feldobásból, amit valószínűnek gondolnak... majd hogy dobjananak fel valóban dobókockát 100x és írják le az eredményeit... A professzor meg ki fogja találni, hogy melyik a valós kockafeldobás.. egyszerűen csak abból, hogy az jó eséllyel tartalmazni fog 4-5 egymást követő ugyanolyan dobást.. matematikailag ez valószínű ugyanis és bejött most is. A világon szinte 9 milliárd ember él, minden nap történik rengeteg gyilkosság, rengeteg képzelgés.. egyszerűen nálad találkozhatott a kettő.. egy időben. Én nem zárom ki a véletlen lehetőségét.


A másik eset az az, hogy valóban van "természetfeletti" erőd (vagy természetes, csak nem tudjuk megmagyarázni miért az, ahogy nagyon sok dolgot nem tudunk tudományosan megmagyarázni a mai napig!) és ezt szintén senki nem tudja bizonyítani. Mivel a világban történnek olyan dolgok, amiket a tudósok nem tudnak megmagyarázni, így ez is ilyen lehetett.

2023. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Ebben a storyban csak egy dolog biztos: szeretsz magadról olyan történeteket kitalálni, amitől érdekes leszel az emberek szemében. Ha ezzel nem foglalkozott a pszichológus, akkor keress olyat, aki nem tombolán nyerte a diplomáját. És ezzel nem bántani akarlak. Ez nagyon súlyos dolgot is takarhat ám.
2023. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

A matek professzoros példámban nem fejtettem ki a lényeget, hogy a hallgatók ügyeltek arra, hogy véletlennek tűnjön a dolog, ezért direkt nem írtak fel 2, 3-nál több egymást követő dobást a papírra. (Ezt használta ki a prof, mert ezt sejteni lehet, hogy az emberek nagy része nem gondolja valószínűnek azt, hogy egy szám 100 találatból jó eséllyel 4, 5x, de akár 6x is megjelenik és nem ritkán..). Az emberek hajlamosak azt, amit nem gondolnak reaálisan véletlennek, ahogy a te példád valóban durván nem tűnik véletlennek, ettől még nem zárja ki annak lehetőségét.


Már csak onnan is sejtem, hogy nem vagy őrült, hogy írtad, hogy te is csak a véletlenbe akarsz kapaszkodni, igen, ez a legvalószínűbb.

2023. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

15.-ös, hát nálad kevésbé tartom valószínűnek, hogy normális vagy :) Leírta a kérdező feketén fehéren, hogy három embernek mondta csak el a dolgot.. a barátnőjének.. a pszichológusának.. és a pszichiáter szakorvosának.. (maximum reálisan még azok a szakemberek tudhatták, akikkel a megbeszélték az általa megbízott szakemberek a dolgot, mert ilyet szoktak, hogy páciensek eseteit "team"-ben beszélik meg (így is hívják sokan).


Ezen információ tudatában, illetve a tényben, hogy a kérdező ismeretlenül kérdez a gyakorikérdéseken, ezalapján kijelenteni azt, hogy azért csinálja, hogy "érdekes legyen más emberek szemében" eléggé megkérdőjelezi a te normalitásodat.

2023. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Én nem ítélem el a 15.-öst. A helyében minden bizonnyal én is ezt gondolnám. Ettől a történettől egyszerűen minden valószínűbb....
2023. nov. 14. 20:24
 19/29 anonim ***** válasza:

Édesanyám közel 50 éve látta utoljára a testvérét amikor is teljesen a véletlennek köszönhetően összefutott vele egy büfében Nebraska állam google szerint 86 fős kis elhagyatott "Dunning" nevű falucskájában. Anyám csak átutazóban jért arra egy előadás után.. a testvére meg épp akkor, épp arra ment eladni egy kádat a furgonjával. Nem ismerték meg egymást, az étkezdében véletlenül szóbaelegyedtek és néhány szóváltás után kiderült, hogy a szüleik egy és ugyanazok az emberek, csak már meghaltak :D


Én hiszek a véletleneknek, mert erre sem volt semmi esély szinte :D

2023. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

19-es voltam.. (vagyok)


Már írták páran a véletlent, bár tudom ez nem nyugtat.. mindenesetre amit a 14.-es mondott az teljesen jól tükrözi amit én is gondolok..


1. Tényleg véletlen volt (elég sokaknak vannak ilyen fantom látomásai.. illetve elég sok nemi erőszak, gyilkosság történik, jóval több mint ami a hírekben is benne van!) egyszerűen egy időben történt meg mind a kettő, hogy neked fantom képzelgésed volt, míg nem messze ugyanott meg az, amit elképzeltél. Nagyon valószínűtlen, de ahogy a 14-es is leírta, a nagy számok törvénye alapján kell lenniük olyan véletleneknek is, amiket épeszű ember nem akar elhinni, mert annyira abszurd.


2. Lehet, hogy tényleg van természetfeletti képességed, ami pont beütött és pont akkor.. Elképzelhető, hogy a gyilkosság valójában akkor történt pont, amikor elképzelted és nem később... és a másik nő akkor keletkező extrém mértékű "agyhullámait" valahogy "felfogtad" ilyen telepatikus úton.. csak erre jelenleg nincs tudományos magyarázat, bizonyítás. A tudósok még azt a jelenséget sem értik, hogy a kutya honnan érezheti meg előre, hogy haza fog jönni a gazdája, amikor direkt még azzal is kísérleteztek, hogy nem a megszokott időben jöjjön haza, hanem órákkal hamarabb, később.. SŐT, durvábbat mondok, a kutya még akkor is odament az ajtóhoz várni a gazdáját, amikor még a gazdája sem tudta, hogy mikor fog hazajönni, meg azt sem, hogy hol van, mert a kutatás során a szemét is bekötötték és vitték mindenfele, tehát még azt is kizárták, hogy a gazdája a tudatával befolyásolja a kutya viselkedését. A kutya mégis tudta.. erre sincs jelenleg logikus, tudományos magyarázat és én is nagyon szkeptikus vagyok, de rengeteg terület van a tudományban, amit nem tudnak összeegyeztetni. Pl a relativitáselméletet a kvantum mechanikával, pedig mind a kettő tudományosan igazolt tény... Ez a kettő írhatná le a világunk működését és együtt képeznék a kvantum gravitációt.. azonban jelenleg csak a sötétben tapogatóznak a tudósok.

Az emberi test működésének is csak halvány, foszlány töredékét ismerik a tudósok, az agyműködés meg különösen ilyen terület. Még az alvást sem értjük jelenleg annyira, mint amennyire szeretnénk.

2023. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!