Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy jöttél rá, hogy pszichopa...

Hogy jöttél rá, hogy pszichopata vagy?

Figyelt kérdés

Nyilván CSAK olyanokhoz szól a kérdésem akik azok.


Én az utóbbi hónapokban kezdtem el rájönni egy pszichológussal akihez más okból kezdtem el járni.



2023. aug. 27. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Párkapcsolataim nem alakultak túl jól. Pszichológus vezetett rá engem is, mondjuk nekem nem kellett messze mennem, mert apám testvére az.
2023. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Rosszul írtam, nem testvére, unokatestvére. De egyébként ez lényegtelen.
2023. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
elkezdték mondani mások és feltűnt, nem sajnálok senkit nem érdekel mi van bárkivel és egyre több a másoknak ártó gondolat, valahol elvesztettem magam
2023. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy épp most 🤔
2023. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon "édes" vagy 4-es, de tényleg van humorod, azt nagyra értékelem. Kapsz egy ötöst. Úgyis volt mit javítanod:D

Jó éjszakát ❣️

2023. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Ti ferfiak vagytok?

Kellene egy olyan kutatas is, ami a "hagyomanyos" nevelessel erzeketlenne tett ferfiak es a pszichopatak kozotti kulonbsegtetelt segiti, mert bizony nincs annyi pszichopata, mint amennyi annak gondolja magat. Valojaban rengeteg ferfit rosszul nevelt fel regen a boomer generacio es nem fernek hozza az erzelmeikhez, erzelmi analfabetizmus + anyuci edes fiacskajanak narcisztikus nyalogatasa az anya altal...

Ez nem pszichopatia!

2023. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én lány vagyok, a 3-as
2023. szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 6-os.Nem, ne hatos legyél, az olyan személytelen. Hívjunk mondjuk Péternek. Vagy nem is, az olyan kemény név, legyél inkább Zoli, esetleg Zoltán vagy Ákos. De semmiképpen sem Péter. Az olyan kemény név, mint már említettem. Esetleg Sámuel, az még aranyos.

A kérdésedre válaszolva, itt nem csak mind férfiak vannak szerintem, vannak nők is. Természetesen nők is lehetnek ilyenek, különösen a menstruációs ciklus egy meghatározott időszakában, de férfiaknál azért lényegesen nagyobb számban fordulnak elő.

Vannak gyógynövények is, amelyek a pszichés állapotot javítják, az empátiás készséget fejleszthetik, de persze elég nehéz egy pszichopatára ráparancsolni, hogy "MEGISZOD"

2023. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem semmi empátiám mivel engem se sajnál soha senki, azzá tettek hogy ne érdekeljenek mások és gyúlülök mindenkit
2023. szept. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es! Attól, hogy gyűlölsz mindenkit, még nem vagy pszichopata.

Örülj, hogy nem sajnált soha senki, nincs abban semmi rossz, ha az embert nem sajnálják. A társadalom döntő többsége teljesen érzéketlen, közömbös a mások iránt. Nem is igazán hiszek ebben a pszichopata, szociopata, ilyen-olyan személyiségzavar kategóriákban. Az is egy szerep, mikor pszichológushoz mennek azok, akiket ilyen "problémával" diagnosztizálnak.

Szerintem ma az egyetlen értékmérő a külső, a pénz, a státusz és az ezért való harc. Idővel a normálisabbja azért ezt megunja.

De visszatérve a pszichopatákra és a gyűlöletre: egyszer nagyon régen, még kezdő ápolónőként elmentem a pszichiátriára dolgozni. Feltettek a zárt osztályra, gondolták ha ezt kibírod, akkor tuti maradsz. Hát volt ott elég pszichopatának minősített ember, akikkel remekül elröhögtem a terápiájuk előtt és után, ők általában valamilyen egyéb ok miatt kerültek be, pl. kényszerbetegségek, olyanok, amik ellehetetlenítették a társadalomban történő önálló létezésüket. Tehát ennek is vannak súlyosabb módozatai, különösen az említett kényszerességek miatt. Én nagyon jól éreztem magam köztük, különösen azért, mivel hihetetlen nagy életszeretetük volt.

Ahhoz képest, mikor áttettek a krízisosztályra (csupán csak azért, mert túl jól éreztem magam a zárton, és hát ez az úgymond normálisaknak már nem tetszett, nehogy már jókedvvel menjek dolgozni), hát az maga volt a pokol.

Szerintem, az úgymond pszichopaták, szociopaták "áldozatai", maguk is betegek.Nem empatikusok, hanem betegek. Egészséges pszichéjü embert nem lehet tönkretenni.

2023. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!