Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell szégyelni,ha...

Miért kell szégyelni,ha valaki mentális beteg ? Miért nem fogadja el a társadalom ?

Figyelt kérdés
Elegem van már,hogy állandóan magyarázkodnom kell hogy miért nem dolgozok. Le vagyok százalékolva,de az ismerőseim meg a családtagok se meg a rokonok se értik meg,hogy milyen szenvedés ez. Kívanom minden ilyen embernek hogy csak egy hétig legyen bipoláris zavaros meg szociális fóbiás. Azt hiszem utánna nem kérdezgetnék hogy miért nem dolgozok. Képtelen vagyok emberek közt lenni. Szorongok és depresszios vagyok. A bipoláris zavarral meg évek óta szenvedek. Aki hasonloan van az mit mond az embereknek ha kérdezik hogy miért nem dolgozol meg mondják hogy menj el dolgozni ?
nov. 18. 06:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
A szorongást le kell kűzdeni. Én is szorongok, nem is nagyon járok el sehova, ha nem muszáj. De dolgozni, boltba menni muszáj.
nov. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Azért, mert aki nem dolgozik, azt a társadalomnak kell eltartania.

Itt nem arról van szó, hogy hiányzik a kezed / lábad, vagy nem látsz, vagy hasonló.

Tudsz dolgozni, legfeljebb nem a komfortzónád. De az élet már csak ilyen.

Rakd rendbe fejben magad, vagy ha nem megy akkor szorongjál nyugodtan, de menjél csak szépen dolgozni.

Te se gondoltad komolyan, hogy majd az állam fog eltartani, csak azért mert szorongsz emberek között. Nevetséges.

nov. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nekem inkább az a bajom, hogy kihegyezed a mentális problémákra, pedig az életben sok olyan is van, aki más egészségügyi ok miatt nem tud dolgozni, nem alkalmas az önálló életre. Biztosan nehéz, én egyébként megértelek, de a társadalom mindenkit elítél sajnos, aki a meghatározott normáktól eltérően viselkedik. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Nálad inkább az a baj, hogy a közeledben lévők nem segítenek ebben, csak folyamatosan felelősségre vonnak.
nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

“The Selfish Kapitalist című könyvében Oliver James meggyőzően mutat ki összefüggéseket a szorongás és a neoliberalizmus térnyerése között olyan országokban, mint az Egyesült Királyság, az USA, vagy Ausztrália. James érvelésével összhangban azt állítom, hogy újra kell kereteznünk a stressz (és a distressz) egyre súlyosabb problémáját a kapitalista társadalmakban. Ahelyett, hogy az egyénekre hárítanánk a felelősséget a pszichés szorongásaik megoldásában, vagyis elfogadnánk a stressz hatalmas mértékű privatizálását az elmúlt harminc évben, fel kell tennünk a kérdést: hogyan válhatott elfogadhatóvá, hogy a népesség, különösen a fiatalok, ekkora hányada beteg? Mi lenne, ha e rohamosan terjedő mentálpestist a kapitalizmus lényegi diszfunkcionalitásának látványos tüneteként közelítenénk meg, amely jelzi, milyen súlyos árat fizetünk azért, hogy fenntartjuk róla az egyetlen működő társadalmi rendszer képzetét?”

Mark Fisher: Kapitalista realizmus, 40. o.

nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A 2esnek üzenem,hogy csak legyél benne ezekbe. Akkor mást mondanál bassza meg.
nov. 18. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon itélkezőek a hozzászólások is. Aki minősíti a kérdezőt, az még nem szorongott igazán...

Itélkezni a legkönnyebb..ez a Nevetséges kedves 2-es.

Sajnos az emberek többsége hasonló IQ-val rendelkezik mint a 2-es hozzászóló, ezért is stigmatizálják a mentális betegséggel küzdőket.

nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Képtelenek megérteni, hogy ez mivel jár. Sajnos csak az érti igazán, aki benne van.
nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Így igaz! :(
nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akik meg kérdezik hogy miért nem dolgozom csak annyit mondok hogy le vagyok százalékolva. Azt nem mondom hogy miért mert ugyse értenék meg. Bezzeg ha az egyik lábam vagy kezem hiányozna azt megértenék. Undoritó igazságtalan világ van.
nov. 22. 10:55
 10/12 anonim ***** válasza:

#2


És neked mi a komfortzónád?


Mit kellett leküzdened?


Nálam olyan szintű a szociális szorongás, hogy pisilni sem tudok idegen helyen.


A társadalom azt várja, hogy ne wc-zek, ne igyak folyadékot, és persze így dolgozzak.


Szerintem 90% már öngyilkos lett volna a helyemben, amit én az egyetemig kibírtam, de már belefáradtam, nem magyarázkodom már senkinek.


És sok ilyen nyomorult ember szaporodik, arra adják a pénzt, mert egy fasiszta világban élünk, és akik fent van még bele is rúg az alatta lévőbe!

nov. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!