Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nemi diszfória esetén célszerű...

Nemi diszfória esetén célszerű a személyt rendszeresen emlékeztetni arra, hogy anatómiailag nem ahhoz a nemhez tartozik, amelynek érzi magát? Egy transznőt szembesíteni azzal, hogy valójában férfi, és fordítva?

Figyelt kérdés
Ez rövid vagy hosszú távon elérhet pozitív eredményt, a szorongás csökkenését, esetleg gyógyulást?

nov. 19. 19:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%

Semmi értelme szembesíteni, ellenséged lesz.

Régen pszichiatriai betegségnek számított, ma már nem. Érdekes, ha én rózsaszín póninak hinném es szólíttatnám magam, elmebetegnek neveznének. Vagy még szebb, delfin vagyok.

Kulönben ha átoperálják őket, 90% depressziós lesz es sokuk öngyilkos, mert rájön, hogy a műtét nem változtatott sokat a dolgokon, csak minden rosszabb lett, szexet mar nem tudja elvezni, es az emberek ígyis kételkednek a nemében.

Sokan akkor megpróbálnak visszaállító műtétet, ami mar nem lehetséges 100% ban.

nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1: nem igazán értem az első mondatodat. Én nem arra vagyok kíváncsi, milyen lesz a kapcsolatom az illetővel, hanem hogy a társadalom, illetve egy terapeuta jobban teszi-e, ha ezzel szembesíti? Teljesen irreleváns, hogy az illető kedvel-e vagy sem: nem errről szól az életem.


Nyilván a delfines hasonlat szakmai szempontból téves, hiszen a transzneműek tisztában vannak azzal, hogy anatómiailag másik nemhez tartoznak, viszont a nemi öntudatuk ettől eltér: éppen ez a diszfória oka.

Ha delfinnek képzelem magam, nincs diszfória.


Illetve szerinted milyen kezelés a célravezető akkor? Erről nem írtál, csak arról, hogy a jelenlegi eljárás tévút.


Erről a 90%-ról hol található adat?

nov. 19. 20:25
 3/23 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom hogy nem érted az elsõ mondatomat, mert pont a kérdésedre válaszol. Vagy már nem tudod mit kérdeztél, túl hosszú volt a kérdés. Segítek: azt kérdezted, érdemes e szembesíteni / a biológiai nemével.

Ami a 90% ot illeti, nagyon sok tanulmámy vizsgalta ezen csoport öngyilkossági hajlamának okát amely emelkedett

nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

"azt kérdezted, érdemes e szembesíteni / a biológiai nemével"


Nem, azt kérdeztem célszerű-e. És hangsúlyoztam, hogy abból a szempontból, hogy ez vezethet-e javuláshoz.


Örülök, hogy ennyi tanulmány van erről, sajnálom, hogy egyet sem jelöltél meg. Talán a véletlen úgy hozza, pont azzal találkozom, amivel Te is. Én most frissebbek között ezeket találtam:

[link]

"Improved mental health outcomes persisted following surgery with significantly reduced suicidal ideation and reported resolution of any mental health comorbidity secondary to gender dysphoria."


[link]

"The reason for a declining trend in general quality of life after an initial improvement after surgery could also perhaps be explained by the fact that the quality of life in the general population also shows a declining trend with time."

nov. 19. 20:51
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért érne el szorongás csökkenést azzal, ha "a személyt rendszeresen emlékezteti arra, hogy anatómiailag nem ahhoz a nemhez tartozik, amelynek érzi magát"? Szerintem ilyesmivel nem lehet gyógyulást elérni.
nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%
Ez inkább a skizofréniához hasonló, nem gyógyítható betegség, illetve másság. Mármint abban hasonlít a skizofréniára, hogy nem gyógyítható.
nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%
És abban is, hogy tévhit. 6 osnak válasz
nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#5: nem tudom, csak egyrészt gondoltam van valami logika e mögött, amiért sokan ezt teszik.

Amúgy nem tudom, mi a megoldás, hiszen szokatlan egy mentális állapoton egy eléggé radikális hormonterápiával és műtétsorozattal segíteni. Csak nem tudom, mi az alternatíva.

nov. 19. 21:01
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit vagy sem, mindig is léteztek ilyen egyének, a természet varianciája. Magzatkori hormonhatások is felelőssé tehetők a kialakulásáért.

[link]


ld. 5. oldal

nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

9 vagyok és 7-esnek válaszoltam


#8 valóban igaz, hogy radikális és egészségre veszélyes, élettartamot csökkentő műtétsorozat, sok káros hatása van.


Az alternatíva az lehet, hogy nem műtteti magát át az illető, nem feltétlenül kell belemenni ilyen műtétbe.


Ami nagyon durva, és ez tényleg nagyon nem helyes, hogy már 12-13 éves gyerekeknél, egy felületes pszichológiai konzultáció után, elindítják a pubertásgátlók szedését és hormonok szedését, ami visszafordíthatatlan hatású, és szintén káros az egészségre. Mármint ez nyugaton van így, nézetem pár videót a témáról.

Még egy érdekes jelenség, hogy ugye a transzneműség klasszikus értelemben, a kisgyerekkortól fennálló nemi diszfória. Most meg egyre több olyan eset van, hogy semmi eltérés nem volt gyerekkorában, hanem kamaszkorban jön elő.

S később kiderül, hogy nem is transznemű volt, hanem pl. borderline, autista, vagy egyéb pszichés betegsége volt és a nemi identitászavar csak járulékos, átmeneti lett volna.

nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!