Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki alkoholizál bipoláris...

Van aki alkoholizál bipoláris zavarosként vagy szociális fóbiásként ?

Figyelt kérdés

Évek óta iszok minden nap és gyógyszereket is szedek. Tudom nem szabadna ,de sokkal jobban érzem magam ha van bennem pia. Akkor nem vagyok depresszios. Meg a szociális fóbiát nagyon enyhíti. Sajna már ott tartok hogy nem tudok pia nélkül lenni ,mert akkor jön a depresszio és nagyon szorongok ,zavarba vagyok emberek közt.

Aki hasonlóan van az,hogy éli ezt meg ?


nov. 22. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a sportolás (hobbi szintű) nagyon jól enyhíti a szorongásom (pedig nagyon durva szociális fóbiám van), a depressziós időszakokból is mindig segít kihozni a terápia mellett). Egyszer egy sérülés miatt másfél évig nem tudtam sportolni és akkor ittam. Amikor rendbejöttem, visszatértem a sporthoz és abbahagytam a rendszeres ivást. Rájöttem, hogy nagyon hasonló élményt ad a kettő. Szóval ha szorongás miatt vannak alkoholproblémáid, érdemes kipróbálni valamilyen mozgásformát szerintem. A lényeg, hogy rendszeres legyen, és legalább heti 3-4 alkalommal 1-2 óra, és olyasmit csinálj, amit tényleg tetszik, nem csak úgy muszájból teszed.
nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Már reggel is iszol? Vagy csak ha vége a napnak?
nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy sokszor nincs erőm semmihez a depressziotol. Csak fekszem. Nem ,hogy még sportoljak valamit
nov. 26. 05:16
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
A munkádat el tudod rendesen végezni?
nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"sokszor nincs erőm semmihez a depressziotol. Csak fekszem. Nem ,hogy még sportoljak" - Aha... Az nem a depressziótól van, hanem az alkoholizmustól, ezt Tapasztalatból mondom. Ugyanez a két bajom van, mint neked, plusz az alkohol.

Sajnos épp visszaesőben vagyok az alkoholizmusba (próbálok kijönni, de egyelőre nem ment, na m1), de lényeg a lényeg, hogy az elmúlt pár hónapban, mikor nem ittam semmi alkoholt, lightosan sportoltam is, sokkal több energiám meg életkedvem volt, az emberekhez is pozitívabban álltam hozzá.

Csomó mindent lehet erről olvasni, hogy kémiai - biológiai szinten ez a gyengeség, kedvetlenség hogyan jön létre az alkohol hatására... dopamin, hasnyálmirigy, női-férfi nemi hormonok aránya, tényleg rengeteg dolgot befolyásol az alkohol, és persze mindent rossz irányba...

Az meg a másik, hogy az alkohol csökkenti a gyógyszerek hatását, így fölöslegesen szedjük, ha ráiszunk, nem fog tudni segíteni a gyógyszer.

jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az a baj,hogy sokszor nincs erőm semmihez a depressziotol. Csak fekszem. Nem ,hogy még sportoljak valamit"


Én is, pedig nem iszok.

ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!