Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió vagy más?

Depresszió vagy más?

Figyelt kérdés
alig voltam 16 éves mikor meghalt anyukám rákban,láttam holtan,ahogy elvitték,sokat szenvedett,leépült 8hónap alatt.azóta teljesen magam alatt vagyok,szomorú,kedvtelen,gyakran sírok,eszembe jutnak az emlékek, miért pont én? ilyenek. gyakran van hangulatingadozasaim.,ha valaki rosszul lessz, kapkodom a levegőt gyorsan ver a szivem,teljesen panikba esek... Mi ez?
2011. nov. 20. 01:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Depresszió és más. A más pedig pánikbetegség. Egyik sem vészes, nem kell tőlük félni, csak tenni kell ellenük.
2011. nov. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyászreakció, amely ilyen fiatal korban könnyen vezethet depresszióhoz, pánikbetegséghez,ha nem sikerül feldolgozni a tragédiát.

Saját tapasztalatból mondom, pont 16 éves voltam én is, csak nekem édesapám halt meg, szintén rákban.

A kérdés, hogy van-e olyan családtag, ismerős, barát a környezetedben,akivel tudsz erről beszélni, aki segít feldolgozni ezeket a szörnyű dolgokat, hogy a későbbiekben normális életet tudj élni.

Amennyiben nincs senki, aki segíteni tud, fordulj pszichológushoz. Mindenképp kérj segítséget,ne várj évekig, mint ahogy én tettem, mert semmi értelme, csak szenvedést okozol saját magadnak.

2011. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,
2011. nov. 23. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!