Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom önmagamat...

Miért nem tudom önmagamat adni az emberek között?

Figyelt kérdés
Mintha mindig csak egy szerepet játszanék, hogy kedveljenek. Már azt se tudom, milyen az igazi önmagam. Félek az emberektől de közben meg magányos is vagyok. Ha dühös vagyok valakire nem tudom kimutatni, ha nagyon örülök azt se. Olyan mintha valami leblokkolná az érzéseimet ilyenkor. De ha egyedül vagyok akkor elő jönnek az érzések nagyon erősen és van, hogy kárt teszek magamban, olyan rosszul érzem magam. Meg nem is tudok bízni senkiben. Mitől lehet ez?

nov. 23. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Megfelelési kényszer, esdeklés mások figyelme iránt, függőség az emberi visszajelzésekkel kapcsolatban. Kortünet, nem vagy vele egyedül. De önszeretettel, önismereti fejlődéssel elég autonómmá válhatsz, hogy ne ez legyen.
nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanez van velem
nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek többsége nem magát adja szintén.
nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, és nem is lehet az "emberek"-nek megfelelnünk.

Akivel szívesen és őszintén tudunk beszélni és viselkedni, az a mi emberünk.

dec. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is mélyen igyekszem elrejteni az érzéseim, mert az a tapasztalat hogy elég sokan szeretnének visszaélni a jóindulattal, szeretettel, törődéssel.

Igazából érzéketlent játszok nagyon sok esetben, főleg olyanok előtt akikben egyáltalán nem bízom. Nem megfelelésből, a sebezhetőség elkerülése miatt.

De ez papírpajzs amúgy. Mostanába sokat vagyok egyedül, messze tartózkodok a szülővárosomtól és környékétől. Amég otthon laktam, észre se vettem hogy depressziós vagyok meg magányos, mert mindíg mentem valahova emberek közé és eltereltem a figyelmem. De most egyedül, hát kijön rajtam minden elnyomott érzés és gondolat.

dec. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!