Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miket szokott tenni egy...

Miket szokott tenni egy pszichológus, hogy a beteg ne kötődjön hozzá túlzottan?

Figyelt kérdés

nov. 23. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem sz@xel vele pl.
nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
A pszichológusok nagy része tudatosan figyel arra, hogy magázó viszonyban maradjon a betegeivel, ami egy viszonylagos távolságot eredményez közöttük.
nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy miért nem kötődhet, abban mi a negatív? Én is hallottam már ezt, de akkora baromság.
nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
A terápiát le kell tudni zárni, a klienst elengedni útjára. Az utolsó pár ülésen erre is kitér, és a végén elbúcsúzik.
nov. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én pszichológusommal tegeződünk. Alapvetően a pszichológusok felhasználják az érzelemátvitelt, és ezzel is gyógyítanak, de páciensként tudatosnak kell maradni, hogy ő neki ez a dolga, ezért fizetünk neki. Kifejezetten rossz volt belegondolni, hogy másokkal is ilyen kapcsolatban van, és szerintem engem kifejezetten bír, de amikor rossz passzban vagyok sokszor gondolok arra, hogy ezek után nem fog szeretni. :D

Szóval, tudatosság, és nem szabad idealizálni őt az elejtett morzsák és gondolatai alapján. :)

nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, a pszichológusom is egy középkorú nő. 5 éve járok hozzá és nagyon is "kötődöm". Na nem úgy, hogy szerelmes vagyok belé, hanem azt érzem, nekem kell az a havi egy alkalom, amikor valaki kívülálló, pártatlan embernek elmondhatom az elmúlt hónap történéseit és aki tud tanácsot adni, ha szükséges. Várandós vagyok, de megbeszéltem vele, ha megszületik a baba, akkor is szeretnék hozzá továbbra is járni, amint ez lehetséges, mert nekem kell, megnyugtat az az 50 perc. Ennyi. Persze ha valaki szerelmes lesz, az már nem olyan buli, sajnos akkor szerintem jobb váltani dokit, mert onnantól már nem fog tudni úgy megnyílni az illető.
nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
a szex magánügy,mindenki azzal dug,akivel akar!
nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!