Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A terapeutanak kotelessege...

A terapeutanak kotelessege megmondani a betegnek a mentalis allapotat?

Figyelt kérdés

ha pl en odamegyek hozza es megkerdezem tole kerek perec, hogy doktor ur, en hulye vagyok-e vagy alternativ valosagban elek-e, koteles elmondania az igazat? vagy elmondana?

vagy van olyan orvosi szabaly, hogy ilyen esetekben nem mondanak semmit?


nov. 24. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyat is el szoktak mondani az orvosok, hogy rákos vagy és 3 hónapod van hátra.

Lehet, ha nem mondta, még nem sikerült rájönnie a problémára?

Kérdezz rá kerek perec, neked kötelessége definiálni a problémát és azt is, hogy milyen kezelésre van szükséged hogy orvosoljátok.

Másnak nem mondhatja el (pl. hozzátartozónak).

nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

arra gondolok, hogy ha pl valami olyan mentalis betegsegben szenvednek, amire nincs ralatasom/belatasom: pl narcizmus vagy alternativ valosag


az a baj, hogy azt gyanitom a felesegem rejtett narci es szerinte viszont en vagyok narci, de en hiaba mentem terapeutaval ezzel, erdemi valaszt nem kaptam.

egy ideje erzem, hogy valami nem stimmel korulottem es most azt kezdem sejteni, hogy a gazlangozasa miatt van (folyamatosan meghazudtol, hogy nem jol emlekszem dolgokra)

en jarok terapiara, o nem annyira akarja belatni, hogy barmi gond is lenne.


total offon van az agyam, mar szerintem nem teljesen tudom, mit gondolok, mi a valos, mi nem es attol felek bemegyek a zart osztalyra, ha kiderul, hogy en vagyok hulye :DD.

nov. 24. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!