Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem múlik el a depresszi...

Miért nem múlik el a depresszióm az antidepresszánstól?

Figyelt kérdés
Közepes depressziós epizód diagnózist kaptam és bíztam benne, hogy a gyógyszer majd segít de úgy tűnik mégsem. Már több hónapja szedem és még mindig értelmetlennek érzek mindent legtöbbször. Mindent unalmasnak érzek, nem találok örömet olyan dolgokban se amiket élveznem kellene pl. zene, filmek. Tényleg már úgy érzem menthetetlen vagyok és felvágnám az ereimet de még nem merem. Bűntudatom is van, hogy így elmegy mellettem az élet de egyszerűen nem tudok pozitív lenni, nem megy. Mindig eszembe jut, mennyi rossz történik a világban. Már 3 gyógyszert kipróbáltam. Van még értelme egyáltalán próbálkozni és pszichiáterhez menni? Tudom, hogy csak másik gyógyszert tud adni de egyszerűen nem tudom mit csináljak. Kell még valami remény, bármi, mert kezdek összeomlani ha így folytatódik tovább úgy érzem nem sokáig fogok élni.

nov. 30. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Én kiléptem belőle. Többet ártott, mint használt.

Elkezdtem a saját magam kitalálta munkaterápiát, mozgást,

sokat jártam társaságba, sokat beszélgettem, rendszert alakítottam ki az életemben. Két év alatt elmúlt teljesen.

Voltak átmeneti időszakok, de akkor mindig megbeszéltem magammal,

hogy negatív gondolatokat eltakarítani, csak világos színeket magam köré,

sok napfényt, minden rossz gondolatot, témát, negatív kisugárzást árasztó embereket kerülni.

nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem csak rosszabb lett a gyógyszerektől, pedig kb. az összes itthon elérhető antidepresszánst kipróbáltuk.

Leálltam velük, és gyógyszerek nélkül sokkal többet tudtam sportolni, nagyobb kedvem lett kimozdulni, elkezdtem túrákra járni. Kedvem lett mindenféle új hobbihoz, egy csomó helyre mentem. Új barátokat szereztem, ami ráébresztett, hogy a jelenlegi barátaim mennyire nem is a barátaim. Velük megszakítottam a kapcsolatot, és csak olyanokkal barátkoztam, akik lelkileg jó hatással voltak rám. Másfél év alatt teljesen jól lettem, és a depresszióm 5 éve nem jött vissza.

nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Kérjél újabb gyógyszert, az hátha jobb . Az antidepit gyógyszerek lassan fejtik ki a hatásukat (több hét alatt). Ha már kaptál megfelelő gyógyszert, próbáld lekötni magad pl. felnőtt színezővel, sétákkal, zenehallgatással, stb..
nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Próbálom lekötni magam, ma pl. rajzoltam de valamiért nem érzem jól magam tőle, nem élvezem. Semmit se. Üresnek érzek mindent és értelmetlennek.
nov. 30. 20:05
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Próbáltad már egy pohár páleszel bevenni a tablettát? Állítólag az segít.
dec. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
idő kell,mire feloldódnak az elfojtott érzelmek.
dec. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Igy vagyok én is. Nekem már csak az alkohol segít
dec. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert xar az életed. Sajnos ha azon nem változtatsz a gyógyszer sem segít.
dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Szia. A változás sokat segít én is letettem az antidepit, mert egyszerűen csak letompított, és kissé érzelemmentesített engem ha ezt lehet így írni. Amitől én jobban lettem azok a vitaminok célzott szedése : Cink, C, D vitamin mindenképp, magnézium, B komplex, és ami nagyon nagyon fontos a hangulatra az az omega 3. Mellette mozgok, egészségesen táplálkozom próbálom a negatív dolgokat, és embereket kiszórni az életemből, és sokkal jobban és egészségesebben érzem magam mint bármelyik gyógyszerrel ezelőttiekben. Sokkal kevésbé szorongok, vagyok konstans szomorú, és letargikus. Ha magadon nem segítesz, és teljesen magadbafordulsz nincs olyan gyógyszer ami kihoz onnan. Lehet sz*r mert az ember belefordul az önsajnálatba, és mindent is okol, de erősenek kell lenni, és adni egy esélyt egy változásra keresni kell az apró, és a hossztávú örömöket, mert anélkül céltalan az élet, és az pont ilyen helyzetbe hoz minket.
dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Mert ez a jelenlegi világfelállás egy kívülről szép belül rotthadó alma, aminek megvannak számlálva a napjai.
dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!