Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki bipoláris zavaros,hogy...

Aki bipoláris zavaros,hogy tud együtt élni ezzel ?

Figyelt kérdés
Érdekelnének olyanok véleménye akik benne vannak,mert én már kezdem feladni. Lassan 10 éve benne vagyok. 40 éves vagyok,de egy szenvedés az életem. Minden nap depresszioval kelek és azzal fekszem. Ritka amikor boldog vagyok pedig gyógyszereket is szedek. Sokszor az se érdekelne ha meghalnék,de az öngyilkosságot nem merem meg nem is tudom hogy csináljam. Látom ahogy a környezetembe boldogok és felszabadultak az emberek. Én teljesen más vagyok. Mindig magam alatt vagyok és be vagyok fordulva. Felpörgött fázisom szinte nincs. Le vagyok százalékolva ezzel,de már az is kikészít lelkileg hogy mondogatják az ismerősök hogy miért nem dolgozom. Nem mondom nekik hogy azért mert bipoláris vagyok. Ugyse értenék meg. Sokan mondják hogy sportoljak valamit ,de hogyan mikor sokszor csak fekszek a depressziotol. Akik benne vannak hogy élik ezt meg ? Tudtok dolgozni ?
dec. 1. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
4orat dolgozok, le vagyok százalékolva. Az a jó ezen a munkahelyen rengeteg szabim van+elmehetek persze táppénzre is. Én nyáron depizek, de van napi rutinom és ehhez tartom magam. Engem senki sem támogat anyagilag szóval ez egy jó nagy lökést ad. Nekem van kutyám ő segít a legtöbbet, vele megyek sétálni és boldoggá tesz hogy látom hogy boldog. Vannak hobbijaim, én szeretek bicajozni is szóval nm megterhelő a mozgás. Voltam nagyon lenn de elfogadtam hogy beteg vagyok. Te se vagy egyedül ezzel, csak Magyarországon stigma a pszichés betegség ,rám konkrétan sokan azt mondták hogy bolond vagyok szóval toxikus embereket kizárni az életből. Angol nyelvű Facebook csoport van bipolárisoknak,ha érdekel. Nekem sokat jelent hogy nm vagyok ezzel egyedül. Keress hobbikat amiket szeretsz csinálni vmi úgyis lesz ami leköti a figyelmed.
dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

"Magyarországon stigma a pszichés betegség ,rám konkrétan sokan azt mondták hogy bolond vagyok"


Teljesen egyetertek. En sulyos rekurrens klinikai unipolaris kezeles rezisztens depresszioval diagnosztizaltak, mar voltam on.gy. 5x (sajnos vagy nem sajnos). De a pszchiaterem mondta, hogy a Bipolarisokkal a legnehezebb, oszinten. Es lattam videokat akik egybol elkezdtek a semmibol sirni, majd tok "aktivak" lettek csak ilyen pszichotikusan a vegere es eldurvult. Nem tudom I vagy II volt, de kegyetlen. Ez ilyen atmenet a skizofrenia meg a "boldog pszichozis kozott" es aztan egy akkora gorbe lefele, hogy alig birod a kislabujjad megmozgatni. Sajnalom az ilyeneket.


Nincs javaslatom kerdezo a depressziv hangulati reszere, mert egyszerre kell a maniat meg a depressziot kezelni, hat magat a klinikai depressziot nehez, nemhogy kettot. Altalaban 3 - 5 fele gyogyszert kapsz de... hogy mondjam... csak elore tudsz nezni es lassan setalsz. Es az arckifejezes meg szoszerint "semmi." Probald amit az 1-es irt hatha segit.

dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Én is bipoláris vagyok, de én szeretek az lenni. Ez nagyon furcsán hangozhat most, de nem tudnám magam elképzelni a hangulatok váltakozása nélkül és szerintem a környezetemben lévő emberek sem.


El kell fogadnod magadat át kell élned a jót és a depressziós korszakot is. Szeresd önmagad és ne úgy gondolj magadra mintha beteg lennél.


Tudok ajánlani egy gyakorlatot is a rosszabb időszakokra ami nálam nagyon bevált. Feküdj le, csukd be a szemed és képzeld el azt a pontot a testeden, ahol a legjobban érzed a szorongást és a szomorúságot. Képzeld egy egy alakot és szint ennek a negatív erőnek. Képzeld el, hogy kiveszed, megváltoztatod a színét és a formáját majd, vissza teszed. Közben lassan vegyél levegőt, mintha meditálnál, furcsán hangzik, de nekem ez vált be. Egyébként a pszichológusom ajánlotta ezt a módszert, de van sok hasonló a neten.


Mégegyszer azt tudom mondani, hogy szeresd önmagad!!!

Semmi baj nincs veled, nagyszerű ember vagy!!!

dec. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem gyógyszer kell, hanem valami alternatíva, ami miatt érdemesnek látja, valaki, hogy éljen, ha ez nincs gyógyszer még árthat is.
dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hű de rossz ezeket olvasni bipolárisként...
dec. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!