Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le az evészavar...

Hogyan küzdjem le az evészavaromat ?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta ezzel szenvedek, mert a szüleim, nagyszüleim mindig rám erőltették az evést plusz az édességeket is halom számra vették így kényszerevő lett belőlem, aminek meg lett az eredménye, mert a tinédzserkorom vége felé elhíztam és emiatt önértékelési gondjaim lettek. Akkoriban megpróbáltam egészséges módon lefogyni, de valamit mindig rosszul csináltam és emiatt alig ment le valami. Egy idő után annyira felemésztet ez az egész, hogy már inkább nem ettem és emiatt anorexiás lettem. 3 évembe telt mire sikerült annyira össze kaparnom magam, hogy újra egy egészséges súlyban legyek, de lelkileg ugyan úgy beteg maradtam. Hiába eszek meg 1700-2200 kcalt egy nap, mert a mai napig nem vagyok kibékülve az ételekkel. Nem mindig tudom eldönteni, hogy mi számít normális adagban így van amikor inkább nem eszek pl abból a palacsintából, amit anyukám készített.

dec. 2. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, dietetikus, lehetőleg minél hamarabb.
dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Tanuld meg a kézzel való adag méretek meghatározását.

Akkor kijön , hogy palacsintából kettőt nyugodtan megehetsz kisétkezésre, vagy egyet desszertként, vagy hármat második fogásként egy gazdag leves után.

Hízni sose egy étkezéstől, vagy egyetlen ételfélétől fogunk, hanem a helytelen étrendtől , ami mondjuk két hét átlagában mindennap áthágja a normál étkezés szabályait adagban is, összetételben is. No meg a mozgásszegény életmódtól.

dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
dec. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!