Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni az evészavarom...

Mit tudok tenni az evészavarom ellen?

Figyelt kérdés

Valószínű hosszú lesz a leírás, és ha zavar a téma, kérlek ne olvasd el.


Bár egyáltalán nem voltam duci, sőt, semmi felesleg nem volt rajtam, és sportos alkatom volt, 11 éves korom környékén (előtte csak ilyen 9-10 évesen mindig hazudtam a súlyomról, mértem magam, és zavart, ha feljebb ment a szám, de azt hiszem ez mindenkinek megvolt) elindult bennem egy gondolat, hogy nem vagyok megelégedve a testemmel, és titokban letöltöttem a yazio-t. Itt már sportoltam, és volt azt hiszem heti 8 óra edzésem, tehát izmos voltam, azt hiszem viszonylag vékony (nem tudom), és erős. Gyűlölöm, hogy belementem ilyen hülyeségbe, ha normálisan csinálom el nem rudom képzelni mennyivel más lenne minden. Kevesebbet ettem, sokat sétáltam, igyekeztem többet mozogni, és titokban elkezdtem számolni a kalóriákat. Először 1200, aztán 1000, később 800 kalóriát igyekeztem bevinni, de ez persze nagyon nehéz volt, és szinte soha nem tudtam tartani. Kicsit ködös a dolog, edzettem és továbbra sem szerettem a testem, de a diétázás mellett nem tartottam ki sokáig. 6-8. osztályban nem mertem emberek előtt enni, így délelőtt éheztettem magam, délután pedig megettem mindent és akármit, egy ördögi körbe kerültem, és ez ment szinte minden nap. Többször is próbáltam változtatni, és eldöntöttem ,hogy nem érdekel, mit eszem, de a testemmel nem tudtam megbékélni, így néhány hónap után mindig újra elkedztem diézátni, és kezdődött előlről az egész.


Most falásrohamaim vannak, nem is tudom elhatározni magamban, hogy egy kicsit egészségesebben egyek, mert rögtön éhes leszek. Nem rudom mennyire hülyeség, és elmagyarázni sem igazán tudom, de olyan, hogy akkor folyamatosan csak az ételre tudok gondolni, és hiába ettem annyit, hogy attól jóllakjak normál esetben (és ez tenyleg így van) rettenetesen éhes leszek magától a gondolattól is.


Nem is fogynom kéne, inkább csak egészségesen szeretnék hozzáállni az ételhez, és a testemhez, és formásodni szeretnék. Nem tudom mi motiválna, hiába szeretek edzeni, ha aznap megettem egy kis csokit (az a baj nem tudok csak egy kicsi csokit enni), konkrétan már lezuhanyozni sincs motivációm, és az egész napot kukának tekintem.


Úgyhogy most tényleg elegem van már abból, hogy 3 éve csak azt mondogatom, hogy majd holnaptól, és tényleg változtatni fogok. Szívesen olvasnám a tippjeiteket, és ne adj isten tapasztalataitokat, nem sajnáltatni szeretném magam, hanem végre meggyógyulni.



2023. máj. 1. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak evészavaraim, az segített fejben hogy belegondoltam hogy ha tovább csinálom ezt a kiszámíthatatlan étrendet, akkor valami maradandó betegséget fogok kapni. Amúgy is sokat változott a testem sajnos nem az előnyömre a sok hirtelen hízás és fogyás miatt, de vmi kialakult betegséget nem tudtam volna elviselni. Valahogy fejben kell rendet rakni és beállni egy stagnáló állapotra, tudatosítsd és figyelmeztesd magad ha már elfordulnál egy egészségtelen irányba.
2023. máj. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fhuuu, ilyenem nekem is volt/van.

Bár nekem soha nem volt egészséges kapcsolatom az evéssel.

Kb 1, 1,5 éve magam mögött hagytam ezt az Anorexiás témát, viszont kb mostanra kezdenek elmúlni ezek a falásrohamos cuccok, amiket te említettél. Bár ebben sem vagyok már biztos, hogy magától kezd elmúlni, néha komolyan elgondolkodom azon, hogy mit keres itt újra ez az “anorexiás hang”.

És bármit próbálok nekem sem megy.

De ahogy említettem nekem soha nem volt jó kapcsolatom az evéssel, szóval azt sem tudom, hogy mi az az egészséges gondolkodásmód ezzel kapcsolatban :/


K0rva nagy szopás ez a helyzet

Kitartást!❤️

2023. máj. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és kitartást neked is #2!!
2023. máj. 2. 06:04
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, az a gondolat segíthet, hogy attól, hogy ma bűnöztél, holnap újra kezdheted az egészséges életmódot. Dícsérd magad minden kis sikerért, akkor is, ha mondjuk egy nap jókat ettél, elmentél edzeni. Ne szidalmazd magad, mert ezzel csak a motivációdat rombolod le, elveszed a kedved az egésztől.
2023. máj. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 drpeterbacsi válasza:

Szia!


Az evészavar komoly mentális és fizikai egészségügyi probléma lehet, és a gyógyulás hosszú és nehezen járható útja lehet. Azonban vannak olyan lépések, amelyeket megtehetsz az evészavar kezeléséhez, és amelyek segíthetnek a tünetek enyhítésében:


1. Keress segítséget szakembertől - Az evészavar általában összetett probléma, amelyben az érzelmi és mentális állapot, az étkezési szokások és az életmód is szerepet játszik. A legjobb, ha szakember segítségével próbálsz gyógyulni, például pszichológussal, dietetikussal vagy orvossal.


2. Ismerd fel az evészavar tüneteit - Ismerd fel az evészavar tüneteit, és jegyezd fel, mikor és mi váltja ki a tüneteket. Ez segíthet azonosítani azokat az okokat, amelyek kiváltják az evészavart.


3. Tanulj meg relaxációs technikákat - A relaxációs technikák segíthetnek csökkenteni a stresszt és az érzelmi nyomást, amelyek hozzájárulhatnak az evészavarhoz. Kipróbálhatsz meditációt, jógát vagy légzéstechnikákat, és megtanulhatsz relaxációs gyakorlatokat is.


4. Hozz létre egy egészséges étkezési tervet - Hozz létre egy egészséges étkezési tervet, amely segíthet abban, hogy szabályozd az étkezésedet, és segít megelőzni az éhezést és az önmegtartóztatást. Kerüld az élelmiszereket, amelyek az evészavar tüneteit kiválthatják, és étkezz rendszeresen és táplálóan.


5. Kérj támogatást - Az evészavar kezelése nehéz lehet, és támogatásra van szükséged a gyógyuláshoz. Beszélj családtagjaiddal, barátaiddal vagy egy támogató csoport tagjaival az evészavar tapasztalataidról.


Az evészavar kezelése hosszú időt vehet igénybe, és a gyógyulás folyamata időnként nehéz lehet. Azonban a folyamatos munka és az egészséges életmód segíthet az evészavar tüneteinek enyhítésében és a gyógyulás elérésében.


Az alábbi linken ajánlanék egy terméket ami segíthet az egészséges életmód eléréséhez:

[link]

2023. máj. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített sok sok évvel ezelőtt nagyon hosszú és sötét étkezési zavaros időszak után, hogy elfogadtam: holnaptól nem lesz jobb.


Előtte hosszú ideig ígérgettem én is magamnak hogy holnaptól jobb lesz! De sohasem lett jobb. És akkor sem lett egyből jobb, amikor rájottem erre, de valami talán akkor indult el bennem az elfogadás és az önszeretet felé.


Akkoriban úgy éreztem, mintha nem lennék önmagam, mintha megszállt volna egy démon, egy külső erő. Aztán elfogadtam, hogy ez nekem a részem, és meg kell tanulnom vele együtt élni, mert ha ennyi ideje már velem van, ez elhagyni úgy látszik sosem fog....


Vannak szakemberek, akik szerint ki lehet gyógyulni az étkezési zavarbol, szerintem nem lehet. Szerintem ez olyan, mint az alkoholizmus, absztinensnek lehet csak lenni, az is rengeteg munka és kitartás, de megéri.

2023. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. máj. 12. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!