Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nagyobb érzelmi sokk...

Egy nagyobb érzelmi sokk hatása egy kisebb fajta szellemi leépüléshez is vezethet?

Figyelt kérdés

Mert nekem volt ilyen sokk, és már 2 napja az jár az eszembe, ha akarom, ha nem, és úgy érzem, hogy kihat a mindennapi cselekedeteimre, nem igazán tudom végezni a munkám, vagy egy bizonyos dolgot. Néha úgy képzelem, mintha zombi lennék, nem tudok koncentrálni. Ez a dolog mitha berögzült volna az agyba, akaratlanul mindig ez csökkenti a munkaképességemet, mmindig az a dolog van a fejembe, azt látom, ha akarok sem tudok másra gondolni, mindig ez van a fejemben.

Olyan idegösszeroppanás szerűséghez hasonlítanám.

Mikor elmentem az üzletbe vásárolni is, úgy mentem mint egy "élőhalott" vagy hogyis mondjam. Tudtam, hogy hová kell menjek, mit kell vegyek, de az agyam csak azon a bizonys dolgon járt, mintha annak az eseménynek a rabja lennék.

Ha eszek, ha aludni akarok, ha számítogépezek, ha cigizek, mindig, egyfolytába az van a fejembe. Akarom, de nem tudom feledni, ha másra próbálok koncentrálni, úgyis mindig ide jutok.

Hallottatok már ilyenről? Ez meg mi?



dec. 5. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ miről van szó.
dec. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van olyan, hogy így érezhet valaki, bár szellemi leépülést nem tudom okozhat-e. Nem tudom ezt a hatást nálad mi váltotta ki, de egy nagy kudarc, egy érzelmi sokk kiválthat ilyet, néha nálam is van, van hogy csak úgy összejönnek a dolgok és akkor az embert mindig csak az foglalkoztatja, sőt még az is bántja az embert ilyenkor, hogy másokat meg boldognak lát. A megoldás csak az, hogy adj időt magadnak, de egyben azt is ki kell találni utána, hogy hogy építsd vissza magad.
dec. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!