Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kipróbáljam a kokaint?

Kipróbáljam a kokaint?

Figyelt kérdés

Pár éve új IT-s munkahelyre kerültem, ahol nem igazán fogadtak be éveken át. Majd elhintettem hogy én is szoktam kokózni, hogy befogadjanak. Sajnos minden céges bulinál előjön a kérdés, de eddig megúsztam: “most fáradt vagyok, mennem kell stb. “

Idén is lesz karácsonyi céges buli, és “számítanak rám”.

Lehet hogy most már belemegyek mert unom a tukmálást. Füvet egyébként szoktam kb évi kétszer szívni, de mást még nem próbáltam.

Lehet-e a kokó után látszólag normálisnak maradni kollégák, főnökség előtt? Mennyire lesz őszinteségi rohama az embernek kollégák előtt? :)

A buli után másnap nehéz munkanapom lesz, kipihent lehetek-e kokó használat után? Van-e másnaposság?


dec. 8. 03:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkahely ez, ahol az alapján fogadnak be valakit, hogy drogozik-e, vagy sem? Ilyen létezik? Rosszabb mint a tinik világa. Egyébként meg ahogy érzed, ne azért próbáld ki mert pár beteg, frusztrált ember erőlteti.
dec. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Kolától nem lesz őszinteségi rohamod, viszont úgy érzed te vagy a legjobb, legnagyobb, legerősebb, legszerencsésebb a világon és most minden sikerül. Kólázni jó - ha van rá pénzed. Élménynek, ingyen jó. Folyamatosan használni ostobaság.
dec. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek sokszor hibái vannak a személyiségében (önbizalomhiány, félelmek, gátlások stb) na most a kokain kiszabadítja a szellemet a palackból, és tökéletesnek érzed magad. Nem leszel fáradt, még-inkább úgy érzed hogy önmagad vagy, és azzal is illúzióval is módosít hogy most aztán bármikre képes vagy. Egy egoista szer és tömören az egót erősíti.

A veszélye pont az hogy nagyon jó lesz, és később majd azért hiányozhat, mert nélküle nem érzed 100%-osnak magad.

A hatása (1 utcának) viszonylag rövid, és így folyton rá-rá kell szívni hogy egyenletes legyen (vagy erősebb). Nagy dózisnál olyan boldogságot adhat mint semmi más, ezért megint-csak nagy a függőség kialakulásának esélye.

Összességében normálisnak normális maradsz, őszinteségi roham nem jellemző (bár előfordulhat, csak nem úgy mint pl az alkoholon), másnaposság pedig nincs (vagy csak nagyon gyengén az esetleges kialvatlanság miatt).

Vannak különböző drogok, és különböző céllal használják ezeket. A kokain a partidrogok csoportjában van, így az a működése hogy örömérzést, és energiát ad. Ebben viszont top1 (nincs még 1 hozzá fogható szer). Ha kipróbálod akkor azt kockáztatod hogy függő leszel.

dec. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Emberfüggő is ki lesz függő. Mentális betegek hamarabb. De valamelyiknek meg az elvonása okoz azt. A kóla brutál erős pszichés függőséget okoz amúgy.

Én arra nem csúsztam rá, meg drága is hozzá.

De pl a speed-el nagyon megcsúsztam (amfetamin), úgy kezdtem el hogy spanokkal akik régóta tolták alapból hardcoreba 3-4 napokat buliztunk evés alvás nélkül (pár falat kaja ami lement max) mondjuk ez nagyon extrém eset, de az amfetamin a közelébe sincs a kóla kattjának. Mondjuk kinek melyik a megfelelő. Nekem a speed a hosszú hatás miatt, de ki tud csinálni mentálisan és fizikailag is. Most is elkedtem szívni kedden, és lám már péntek reggel van de még egy szemhunyásnyit se aludtam. Kokaintól legalább nem leszel fent napokat, tudsz aludni meg enni. De azt tudd, hogy ha kipróbáltad valószínü újra érezni akarod majd a hatását. Sőt biztos is, kérdés ellentmondasz-e neki. Amúgy megfelelésből ne próbáld ki. Nem attól fogsz tartozni vaahova, hogy te is felszívsz valamit orrba.

A függőség kialakulásáról meg annyit, hogy jelenleg fogalmad sincs hogy müködik, és nem is fogod észrevenni időbe ha elkezded többször használni. És nem, nem te leszel az 1% aki elkezdi enni aztán 2 hétig be van állva de ő nem lesz függőm ert tudja mit csinál... Mondjuk nem tartom valószínünek hogy polgári állással elkezded hetekig enni. Partydrognak amúgy f4sza nagyon, de keménydrog. Ha egyszer függő leszel, utána már nem fogsz soha ugyan úgy nézni a világra és ugyan úgy értékelni tiszta tudattal. Én hónapokra abba szoktam hagyni a speedet, és még utána is minden nap eszembejut, aztán meg nem is tudok meg nem is akarok rá nemet mondani.

dec. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
29%
Arra a karibulira elhintenék a rendőrségnek tippeket.
dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%
#5 És te attól jobban érzenéd magad? Komolyan nem értem az ilyen embereket, mi az intuíció, mi a "mozgatórúgó" az agyatokban, amíg másnak nem ártanak...
dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
*éreznéd
dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%
Mi a mozgatórugó? A kokain nem olyan drog fajta, mint mondjuk a marihuana, hogy ejnye bejnye, szívogat néha, hogy jól érezze magát, meg rengeteg országban legalizálva van. Kokainra pár alkalommal rá lehet kapni, aztán jön, hogy az összes pénzedet szórod bele, teljesen leépülsz fizikailag és mentálisan is, már nem lesz pénzed sem vásárolni, akkor mész lopni vagy kölcsönkérni folyamatosan, de már a szippantás sem elég, ezért szurkálod magad .. aztán váltassz másra, mert ez már nem elég .. vagy szimplán túladagolod magad .. (ui.: a túladagolást első alkalommal is lehet). Szóval simán belehalhatsz egy szippantástól, főleg ha a szived nem bírja. Gyilkos egy szer, szóval igen.. elhitenék a rendőrségnek tippeket, had üljenek 5 évet a böribe.
dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"szurkálod magad .. aztán váltassz másra, mert ez már nem elég .."


Hát sok-mindenre nem tudna már váltani a kóláról (intravénásan) mert belőve az első 10 percben durvább mint a heroin. Szóval ennél még az sem játszik hogy akkor erősebbre vált. Max ha átáll a heroinra akkor nem 30 perces lesz a hatás hanem 3 órás :)

dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem menne senki börtönbe. Fél évig be kéne járniuk elterelésre, ami arra jó hogy ne legyen priuszuk se. De cserébe aki nem volt függő ott az is annak lesz beállítva, és segítenek hogy utána az legyen. Az ilyen vamzerkodás csak arra jo, hogy a magadfajta legallja vamzer prolik fejét utána szét tapossák a betonon hogy köptél.
dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!