Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Psuichológus vagy pszichiáter...

Psuichológus vagy pszichiáter van itt esetleg a gyk-n?

Figyelt kérdés
Voltam pszichológusnál, de nem mertem elmondani neki sok dolgot, így leírni könnyebb lenne. Névtelenül. Esetleg elolvasná és írna valamit, hogy látatlanban mi lehrt a bajom? Teljesen el vagyok keseredve. Nem sajnáltatom magam. Köszönöm!

dec. 9. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
1 valaki írta már itt, hogy pszichológus, de biztos nincsenek itt sokan, pszichiáter meg kizárt. Írd meg nekem privátban, valami előrevivőt fogok tudni rá mondani.
dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt írom, h az vagyok, akkor elhiszed? Így látatlanba.
dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos a kérdés. De már nem tudom, mi tévő legyek. Teljes kilátástalanság. Személyesen nagyon cikinek, megalázónak érezném ezt a beszélgetést.
dec. 9. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyrészt igen, bárki mondhatja, hogy az, aztán jó esetben csak kiröhög, kigúnyol, rossz esetben ad valami ostoba vagy veszélyes tanácsot.


Felelős szakember amúgy sem fog neked egyetlen leírás alapján tanácsot adni. Egy pszichológushoz nem véletlenül sokáig járnak az emberek, ez nem úgy működik, hogy elmondasz neki mindet, aztán megmondja a tutit, és te meggyógyulsz. Most nem mondtál el neki mindent, semmi gond, majd a következő ülésen jobban megnyílsz stb. Ha nem bízol benne, több ülés után sem érzed, hogy őszinte tudnál lenni vele, akkor lehet másikat is próbálni. Hidd el, a tiédnél ezerszer "cikibb" dolgokat hallgatott már meg, ráadásul ők ezt nem egy pletykára éhes szomszédasszony szemével nézik, hanem segítő szándékkal szeretnének mindent tudni.


Felvetheted neki a következő ülésen, hogy nehezen tudod elmondani, de leírnád. Amúgy is sokszor javasolják a terápia részeként a naplóírást, érzelmek, emlékek leírását, beszélj vele erről.

dec. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Írd meg nekem a problémádat; ha már kimondod, könnyebb lesz egy támogatóval a hátad mögött továbblépni.
dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Senki sem fogja megmondani, hogy mi a bajod, egyrészt mivel itt nincsenek szakemberek, másrészt pedig ehhez több online vagy személyes alkalomra van szükség. Keress egy szimpatikus klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát.

Tudom, hogy nehéz, mert én is ebben a szituációban voltam. Szépen lassan rájöttem, hogy nem tudom ledöbbenteni a pszichológust, mindig empatikusan reagál és sosem ítél el. Amit te szégyenlsz, annál ő már hallott sokkal rosszabb/furcsább dolgokat is.

Nekem az segített, hogy amit nem mertem kimondani, leírtam egy papírra és odaadtam neki. Az idő elteltével egyre jobban kezdtem benne megbízni, és egyre több dolgot osztottam meg vele.

dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha úgyis névtelenül írsz,nem mindegy, kik olvassák? Lehet, lesz az itteni nem pszichológusok között is olyan, aki szívesen elolvassa, és válaszol.
dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!