Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtt ADHD-val mit lehet...

Felnőtt ADHD-val mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kiskoromba volt valami kivizsgálás, figyelemzavar az fennált.

Nincs róla semmim, hogy az vagyok de nem azok közé tartozok akik divatból mondják. Annyira látszik rajtam/kihatással van az életemre, hogy tagadhatatlan. Tanulásra kb képtelen vagyok ha nem érdekel a téma. Elkezdek olvasni valamit és azt veszem észre hogy nyiott szemmel alszok vagy tök máson gondolkodik az agyam és nem is tudom mit olvasok. Annyira hiperaktív vagyok hogy nem is tudok egyhelybe ülni, ha egyhelybe állunk valahol ide-oda járkálok. Önkontroll nálam nulla, ez anyagiakra is kihat mert nem birom ki hogy otthon üljek soha. Heti 3-4 buli meg ilyenek tök feleslegesen. Vagy csak épp beülök a kocsiba és megyek mindenfele unalmamba. Eszembe jut valami és nem birom ki hogy ne azt csináljam. Alvászavarom születésem óta megállás nélkül van. Eddigi munkahelyeken is volt baj, munkavégzésnél meg ilyesminél az agyam max 10-20%át használom és közben felesleges gondolatok tömkelege megy át a fejembe rajtam aminek sokszor semmi értelme. Tavaly kipróbáltam a speedet (amfetamin) azonnal rákattantam mert eléggé rendberakja a koncentrációmat. Viszont cserébe 3-4 napokat vagyok ébren mert nem birom ki hogy abbahagyjam és aludjak. Volt hogy hónapokra leálltam de akkor nem is bírtam volna szerezni, akkor meg elkezdtem füvezni amit nem is szeretek de nem bírtam ki hogy tiszta legyen a tudatom. Egyre tragikusabbnak érzem az életem. Tudom mit kéne kezdjek magammal de nem tudom rávenni magam soha. Évek telnek el a fejem felett úgy hogy ugyan ott vagyok. Mostmár depressziós is vagyok szerintem, lehet hogy régebben is voltam de a droghasználat betett kicsit mentálisan. Kb fél éve elkezdtek előjönni azok a gondolatok mikor tiszta vagyok amiket régebben el tudtam nyomni magamba. Régebbi sérelmek jutnak eszembe 0-24 és kezdek idegbeteg lenni ha nem szívok valamit. Mikor le akarok feküdni aludni és elterelni a gondolataim akkor is f4szságok jutnak eszembe hiába gondolkodok máson át terelődik arra. Mostmár tényleg oda jutottam mentálisan hogy valamit kezdeni kell magammal.



dec. 10. 03:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kábítószerek erősítik az ilyen mentális cuccokat. Mindekébben rakd le, mert csak rosszabbul leszel tőle. (Tapasztalat).

Lehet, hogy egy mentálisan egeszseges embernek nem sínyli meg a mentálja a 20 éven át tartó havi 1x-i drogozás.

Kérlek, kérj segítséget. Különben egyre nehezebb lesz kijönni a gödörből. Az amfetamin is 1250%-al emeli meg a dopaminszinted. Nem csoda hogy utána depressziós leszel.

dec. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pszichésen eléggé függő vagyok ha abbahagyom tobb honapra akkor is az jar a fejembe hogy fel kene szivni egy csikot
dec. 11. 16:21
 3/4 anonim ***** válasza:
citromfu
febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszer + kognitív viselkedés terápia. De itt már többről is van szó, mindenképpen kérj orvosi, pszichológiai segítséget.
ápr. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!