Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sosem tudom elfogadni a...

Sosem tudom elfogadni a külsőmet? Miért?

Figyelt kérdés
Duci gyerek voltam, egészen 18 éves koromig, akkor kezdtem el fogyókúrázni + edzeni. Le is adtam 25 kilót. Azóta kicsit visszaszedtem (legalacsonyabb súlyomhoz képest 7 kilót), de igazából úgy érzem akármit csinálok nem jó. Nem volt jó, amikor vékony voltam sem. Elkezdtem újra edzeni, nagyjából beépítettem a napi rendembe, de igazából ígyse érzem jobban magamat, sőt... Úgy érzem mintha minél többet tennék, annál szarabbul érezném magamat a bőrömben. Arcomat sokszor csúnyának látom, nem tudom elfogadni. Nemrég elkezdtem mewing-ezni, hátha segít, mert kicsit tokás vagyok, pedig nem vagyok kövér. Egyik szemem ptosis-os (lejjebb van születésem óta az egyik szemhéjam), emiatt a szemeim nem egyformák. Minden fotón borzasztóan nézek ki emiatt, élőben talán kevésbé feltűnő. Bevallom úgy érzem, hogy a fejemet úgy ahogy van lecserelném, de hát ez van. Tudom, hogy ez biztosan valami mentális probléma, de egyszerűen nem tudok megbékélni magammal. Mitől lehet ez?
dec. 10. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
50%
Mert valószínűleg semmi más olyat nem tudsz felmutatni, amivel már lehetnél elégedett, így marad a külsőd. Egyébiránt senkinek nem teljesen szabályos vagy szimmetrikus az arca. Az öregedés meg még jobban kihozza a szabályostól való eltéréseket.
dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!